Zaskakujące lekcje języków obcych

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 21:21
Rozpoczyna się 14. European Language Label, konkurs dla nauczycieli oraz instytucji nauczających języków obcych.
Audio
  • Magazyn europejski: o European Language Label (Dwójka)
Europejski certyfikat jakości w edukacji językowej jest przyznawany w trzech kategoriach: konkurs projektów instytucjonalnych, konkurs indywidualny dla nauczycieli oraz konkurs dla osób uczących się
Europejski certyfikat jakości w edukacji językowej jest przyznawany w trzech kategoriach: konkurs projektów instytucjonalnych, konkurs indywidualny dla nauczycieli oraz konkurs dla osób uczących sięFoto: Missy Schmidt/flickr/cc

Konkurs przeznaczony jest dla tych, którzy szukają nowatorskich rozwiązań, tworzą własne materiały dydaktyczne i wychodzą poza program nauczania. Nagrodą jest prestiżowy, europejski certyfikat jakości w edukacji językowej, przyznawany we wszystkich krajach UE jako wyróżnienie za oryginalne i twórcze projekty oraz inicjatywy z zakresu edukacji językowej.

European Language Label organizowany jest od 1998 r. przez Komisję Europejską. W Polsce od 2001 r. prowadzony jest przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekty na konkurs można nadsyłać do 13 kwietnia.

Aldona Łaniewska-Wołłk rozmawiała z dr Grażyną Czetwertyńską, jurorką konkursu oraz Małgorzatą Janaszek z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

***

Założona w 1999 roku sieć Réseau Varèse pomaga współczesnym kompozytorom, umożliwiając ich muzyce krążenie po salach koncertowych i festiwalach całej Europy. Dzięki środkom z budżetu kulturalnego Unii Europejskiej twórcy projektu mogli z łatwością wspierać lokalne inicjatywy, finansować większe produkcje i wykonywanie utworów w różnych częściach Europy. O przedsięwzięciu opowiedział członek organizacji i kurator festiwalu Salzburg Biennale - Heike Hoffman.

***
Imigranci oraz zagrożenie ze strony islamskich terrorystów - to najważniejsze w tym tygodniu tematy w prasie europejskiej. Komentarze gazet brytyjskich i czeskich przedstawili Adam Dąbrowski i Paweł Szukała.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzenie: Bartosz Panek

Data emisji: 7.03.2015

Godzina emisji: 13.30

mc/bch

Czytaj także

Słitaśny łyskacz. Rzecz o hybrydach w języku

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 19:00
Są krótsze, wygodniejsze i brzmią międzynarodowo. Wszystko to sprawia, że hybrydy językowe są przez Polaków chętnie tworzone i wykorzystywane. Jak to zjawisko jest oceniane z punktu widzenia językoznawców?
rozwiń zwiń