"Późna polskość". Jak artyści patrzą na Polskę?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 20:00
- Ta wystawa pokazuje, jak różne mogą być cechy polskości i z jak wielu tradycji możemy czerpać. Główne przesłanie tej ekspozycji to: nie wykluczać – powiedziała Ewa Gorządek, jedna z autorek ekspozycji w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.
Audio
  • Dyskusja wokół wystawy Późna polskość. Formy narodowej tożsamości po 1989 roku". (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Na wystawę Późna polskość składa się ponad setka prac i projektów kilkudziesięciu współczesnych twórców sztuk wizualnych, kina i teatru
Na wystawę "Późna polskość" składa się ponad setka prac i projektów kilkudziesięciu współczesnych twórców sztuk wizualnych, kina i teatruFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W audycji opowiadaliśmy o wystawie pt. "Późna polskość. Formy narodowej tożsamości po 1989 roku", którą można oglądać w warszawskiej galerii do 6 sierpnia.

- Bardzo wiele zaprezentowanych tutaj prac podejmuje w duchu krytycznym istotne i aktualne problemy dotyczące polskości i nierozwiązanych do tej pory problemów. Należą do nich takie kwestie, jak fundamentalizm religijny, świeckość państwa i sprawy mniejszości rasowych, które stają się niekiedy przedmiotem gry politycznej – dodał Paweł Susid, którego prace są również prezentowane w CSW.

W audycji mówiliśmy również m.in. o pracach Stanisława Szukalskiego i Janka Simona, które również można oglądać w ramach ekspozycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Goście: Ewa Gorządek (współautorka wystawy "Późna polskość. Formy narodowej tożsamości po 1989 roku"), prof. Andrzej Szczerski (Muzeum Narodowe w Krakowie), Paweł Susid (malarz, rysownik)

Data emisji: 10.04.2017

Godzina emisji: 18.00

mz/mk

Czytaj także

Warszawskie CSW pyta o polskość ponowoczesną

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 10:00
Czym jest polskość, czym jest tożsamość i czy jesteśmy w stanie pomyśleć o Polsce według innych formuł niż Mickiewicz albo Chopin? To główne założenia zaplanowanej na koniec marca wystawy, o której opowiadała w Dwójce Małgorzata Ludwisiak, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eksperyment i tradycja. Polska scena niezależna

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 08:48
W 'Wybieram Dwójkę" opowiadaliśmy o cyklu koncertów "Wydawcy" w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.
rozwiń zwiń