Free jazz w przedwojennej synagodze

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 17:30
W sobotę o poranku Miron Zajfert zaprosi Państwa na 3. edycję "Żydowskiego grania" w zabytkowej synagodze im. Nożyków w Warszawie.
Synagoga im. Zalmana i Rywki Małżonków Nożyków w Warszawie. To jedyna czynna warszawska synagoga, która przetrwała II wojnę światową. Niezwykłe przestrzeń dla koncertów
Synagoga im. Zalmana i Rywki Małżonków Nożyków w Warszawie. To jedyna czynna warszawska synagoga, która przetrwała II wojnę światową. Niezwykłe przestrzeń dla koncertówFoto: Emmanuel Dyan, lic. CC (wikipedia)

To kolejne spotkanie tradycji z nowoczesnym brzmieniem. W sobotę usłyszymy zespół Shofar, w skład którego wchodzą Raphael Rogiński, Mikołaj Trzaska i Macio Moretti - poszukujący wspólnego głosu dla chasydzkiej muzyki i free jazzu. Dzień później usłyszymy Huberta Zemlera, Macieja Cierlińskiego oraz Pawła Szamburskiego, którzy zabiorą słuchaczy w regiony dalekiego południa i niezwykłej historii afrykańskich Żydów z projektem o nazwie "Muzyka zapomnianej diaspory"

Miron Zajfert będzie naszym gościem o godz. 9.25, o 8.35 spotkamy się natomiast z muzykami Kroke z okazji wydania 10. płyty zespołu zatytułowanej "Ten". O 7.50 Adam Czerwiński opowie o nowej płycie "Friends" poświęconej pamięci wybitnego jazzowego gitarzysty Jarosława Śmietany.

Na sobotni (29.11) "Poranek Dwójki" zaprasza w godz. 6.00-10.00 Piotr Kędziorek.

mm/jp

Zobacz więcej na temat: Jazz MUZYKA Warszawa Żydzi
Czytaj także

W "Pardon, To Tu" muzycy szukają się na ścianie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 17:00
- Najważniejsze dla nas było pierwsze sto koncertów, na które nikt nie przyszedł - mówił w Dwójce Daniel Radtke, twórca warszawskiego klubu "Pardon, To tu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Günter Sommer: jestem perkusistą narratorem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 12:20
- Kiedy przeczytałem "Blaszany bębenek", wydawało mi się, że mógłbym opowiedzieć historię Oscara na swojej perkusji - wspominał legendarny wschodnioniemiecki muzyk.
rozwiń zwiń