Warszawskie CSW pyta o polskość ponowoczesną

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 10:00
Czym jest polskość, czym jest tożsamość i czy jesteśmy w stanie pomyśleć o Polsce według innych formuł niż Mickiewicz albo Chopin? To główne założenia zaplanowanej na koniec marca wystawy, o której opowiadała w Dwójce Małgorzata Ludwisiak, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

- Celem wystawy jest spojrzenie na to, jak zmieniły się formuły naszego postrzegania Polski i czy istnieje coś takiego jak polskość ponowoczesna. Cezurą będzie tu 1989 rok i towarzysząca mu transformacja ustrojowa. Po tej dacie zaczyna się pytanie o to, kim jesteśmy i gdzie zaczynają się nasze tożsamościowe granice – podkreśliła Małgorzata Ludwisiak, mówiąc o założeniach wystawy "Późna polskość. Nowe formy narodowej tożsamości po 1989 roku", w którą zaangażowani są tacy artyści jak Artur Żmijewski, Krzysztof Wodiczko i Robert Rumas.

W nagraniu audycji posłuchamy m.in. o innych tegorocznych planach wystawowych Centrum Sztuki Współczesnej oraz o gwieździe sztuki performatywnej Laurze Limie.

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Małgorzata Ludwisiak (dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie)

Data emisji: 11.01.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/mc

Czytaj także

Angelika Markul. Zdjęcia japońskiej Atlantydy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 16:42
- Fascynują mnie niedostępne i dziwne miejsca na Ziemi – podkreślała Angelika Markul, opowiadając o swojej warszawskiej wystawie "To, co stracone, jest na początku".
rozwiń zwiń