Wycinanki w Kociołku

Dwójka
Jacek Puciato 18.08.2013
Wycinanki w Kociołku
foto: barbara_v/sxc.hu/CC

– Warsztaty "Kociołek sztuki” trwają pięć dni i podczas dwugodzinnych zajęć będziemy razem z dziećmi artystycznie eksperymentować – mówiła w "Poranku Dwójki” Joanna Sójka-Tomczyk z działu edukacji Muzeum Etnograficznego w Toruniu.

To już 3. edycja "Kociołka ze Sztuką” dla młodych odbiorców. Tym razem organizatorzy sięgnęli do międzynarodowego dziedzictwa i podczas tegorocznych warsztatów odbędą się zajęcia ze scrapbookingu, czyli ręcznego tworzenia i dekorowania notesów, ramek, albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi.

– Każdy z młodych uczestników będzie mógł stworzyć własną zabawkę, która będzie zainspirowana zabawkami tradycyjnymi. Podczas naszych warsztatów nie zabraknie zabaw i tańców z elementami muzyki tradycyjnej – opowiadała Joanna Sójka-Tomczyk.

Warsztaty odbędą się w Toruniu w dniach 19-23 sierpnia. W programie spotkań czekają nas tak intrygujące zajęcia jak "filcowanie wełny na mokro” czy też "malowanie farbami temperowymi  na desce”.
Poza tym w "Poranku Dwójki" Małgorzata Jędruch zdała nam relację z Jarmarku Jagiellońskiego odbywającego się w Lublinie, a szczególnie z koncertu poświęconego Annie Malec.
Program prowadził Piotr Kędziorek.
17 sierpnia (sobota)

Witold Lutosławski - serwis specjalny Polskiego Radia
Krzysztof Penderecki
Henryk Mikołaj Górecki - serwis specjalny Polskiego Radia
sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!

Bądź z nami w kontakcie:

06:00 - 09:00Poranek DwójkiSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Wiadomości