Dwójka

Wycinanki w Kociołku

18.08.2013 12:19
– Warsztaty "Kociołek sztuki” trwają pięć dni i podczas dwugodzinnych zajęć będziemy razem z dziećmi artystycznie eksperymentować – mówiła w "Poranku Dwójki” Joanna Sójka-Tomczyk z działu edukacji Muzeum Etnograficznego w Toruniu.
Wycinanki w Kociołku
Foto: barbara_v/sxc.hu/CC
Posłuchaj
05'18 O warsztatach dla dzieci "Kociołek ze sztuką" opowiada Joanna Sójka-Tomczyk z Muzeum Etnograficznego w Toruniu (Poranek Dwójki)
08'44 Relacja Małgorzaty Jędruch z Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie (Poranek Dwójki)
więcej

To już 3. edycja "Kociołka ze Sztuką” dla młodych odbiorców. Tym razem organizatorzy sięgnęli do międzynarodowego dziedzictwa i podczas tegorocznych warsztatów odbędą się zajęcia ze scrapbookingu, czyli ręcznego tworzenia i dekorowania notesów, ramek, albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi.

– Każdy z młodych uczestników będzie mógł stworzyć własną zabawkę, która będzie zainspirowana zabawkami tradycyjnymi. Podczas naszych warsztatów nie zabraknie zabaw i tańców z elementami muzyki tradycyjnej – opowiadała Joanna Sójka-Tomczyk.

Warsztaty odbędą się w Toruniu w dniach 19-23 sierpnia. W programie spotkań czekają nas tak intrygujące zajęcia jak "filcowanie wełny na mokro” czy też "malowanie farbami temperowymi  na desce”.
Poza tym w "Poranku Dwójki" Małgorzata Jędruch zdała nam relację z Jarmarku Jagiellońskiego odbywającego się w Lublinie, a szczególnie z koncertu poświęconego Annie Malec.
Program prowadził Piotr Kędziorek.
17 sierpnia (sobota)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Festiwal Pardes - podróże w czasie i przestrzeni

12.08.2013 14:00
– "Pardes" to hebrajskie słowo, które oznacza ogród, raj, a także specjalny sposób studiowania Tory – mówiła w Dwójce Aleksandra Markiewicz o festiwalu "Pardes - spotkania z kulturą żydowską" w Kazimierzu Dolnym.
Logo Festiwalu
Logo FestiwaluFoto: Marcin Wicha, grafik związany z Kazimierzem.
Posłuchaj
12'06 Rozmowa z Aleksandrą Markiewicz prezesem Fundacji "Spichlerz Kultury", która jest organizatorem festiwalu "Pardes spotkania z kulturą żydowską" (Poranek Dwójki)
więcej

Pardes Festival zagości na kulturalnej mapie Kazimierza Dolnego w dniach 20-24 sierpnia. Organizator, Fundacja Spichlerz Kultury, skupił wokół siebie wybitnych znawców problematyki wielokulturowości, a w szczególności tradycji i kultury żydowskiej. Dzięki nim będzie to fascynująca podróż w czasie i przestrzeni, drogą naznaczoną opowieściami o dziejach, obyczajach i życiu społeczności żydowskiej.
– "Pardes" to pojęcie, które stwarza możliwość różnych interpretacji i wielość skojarzeń. Kazimierz Dolny tonie w zieleni, ale jest to również ogród pamięci i tradycji żydowskiej – mówiła w "Poranku Dwójki" Aleksandra Markiewicz, prezes Fundacji "Spichlerz Kultury", która jest organizatorem festiwalu "Pardes - spotkania z kulturą żydowską" w Kazimierzu Dolnym.

Na festiwalu zagra również Meadow Quartet - laureat tegorocznej edycji Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja".

Audycję prowadziła Anna Szewczuk.

Festiwalowi patronuje Program 2 Polskiego Radia.

Czytaj także

Takie rzeczy tylko na Jarmarku Jagiellońskim

14.08.2013 18:00
W czwartkowym "Poranku Dwójki" powiemy o rozpoczynającym się właśnie Jarmarku Jagiellońskim w Lublinie.
Jarmark Jagielloński, fragm. plakatu
Jarmark Jagielloński, fragm. plakatuFoto: mat. prasowe

Impreza jest połączeniem tradycji historycznych jarmarków ze współczesną wymianą kulturalną i gospodarczą. Podczas jarmarku nie brakuje widowisk artystycznych i historycznych. Odbywa się między innymi turniej rycerski rozgrywany pomiędzy formacjami z Polski, Ukrainy i Litwy, a także pokaz różnorodnych rytuałów z epoki.

Jarmark to wydarzenie nie tylko kupieckie, ale też płaszczyzna spotkania kultur. Zapraszamy artystów m.in. z Ukrainy i Białorusi kultywujących tradycję dawnych jarmarków, którzy zajmują się sztuką ludową i tradycyjną (muzyka, teatr, plastyka itp.) oraz artystów ulicy.

Ponadto w audycji: przegląd prasy, kalendarium i "Piosenka z rekomendacją" (w tym tygodniu piosenki poleca śpiewak Krzysztof Kur). Nie zabraknie konkursu "Płyta tygodnia". Jak zawsze będziemy też mieli dla słuchaczy zaproszenia na wydarzenia kulturalne.

Na audycję zaprasza Paweł Sawicki.

15 sierpnia (czwartek), godz. 6.00-8.00

Zobacz więcej na temat: Lublin