Danuta Szaflarska jako Widmo u Witkacego

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 12:50
Na podsumowanie tygodnia z Witkacym z okazji 130. rocznicy jego urodzin przypomnimy słuchowisko "W małym dworku" z 1969 r.
fragment obrazu z Kolekcji Dzieł Witkacego w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
fragment obrazu z Kolekcji Dzieł Witkacego w Muzeum Pomorza Środkowego w SłupskuFoto: Michał Nowak

W liście do Władysławy i Leona Reynelów z 30 stycznia 1921 roku Stanisław Ignacy Witkiewicz donosił, że napisał "dwie nowe sztuki: »Filozofowie i cierpiętnicy, czyli ladacznica z Ekbatany. Filozoficzna tragedia perska«, którą uznał prof. i mogoł Tadeusz Sinko i sztukę pot. »W małym dworku«, gdzie w biały dzień występuje widmo i do końca nie wiadomo, czy ono jest nim, czy nie jest. Tej rzeczy Sinko nie uznał, ale uznał ją Tadeusz Langier".

Stanisław Ignacy Witkiewicz, "W małym dworku"

Adaptacja: Klemens Białek

Reżyseria: Henryk Kajzar

Realizacja: Stanisława Grotowska

Obsada: Zbigniew Zapasiewicz - Dyspanazy Nibek; Danuta Szaflarska - Widmo matki; Krystyna Miecikówna - Anielka, córka Dyspanazego; Zofia Saretok - Zosia, córka Dyspanazego; Wojciech Siemion - Ignacy Kozdroń; Zygmunt Kęstowicz - Józef Maszejko; Marian Rułka - Marek Stęporek; Zofia Rysiówna - Aneta Wasiewiesówna; Andrzej Seweryn - Jęzory Pasiukowski; Irena Jaglarzowa - Urszula Stęchło

***

Na "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy w sobotę (28.02) w godz. 22.30-23.30.

mc
Czytaj także

Listy Witkacego do przyjaciół i wrogów

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 16:00
Z okazji 130. rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza prezentujemy wybrane listy z dwóch tomów jego korespondencji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eksperymenty z ludźmi, czyli wariactwa Witkacego

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 13:00
Szokował, prowokował, nie oszczędzał nikogo. Posłuchaj opowieści prof. Janusza Deglera o dziwnych, złośliwych, dalekich od normalności pomysłach znakomitego pisarza.
rozwiń zwiń