Mistrz Marcina Świetlickiego w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2013 10:00
W rolę bohatera kryminału "Jedenaście" wcieli się Marian Opania. Słuchowisko pt. "Jedenaście", w adaptacji Bogumiły Prządki i w reżyserii Jana Warenyci, w niedzielnym "Wieczorze ze słuchowiskiem".
Mariana Opania
Mariana Opania Foto: PAP/Stach Leszczyński

Słuchowisko powstało według ostaniej części trylogii kryminalnej Marcina Świetlickiego ("Dwanaście", "Trzynaście", "Jedenaście"), opowiadającej "przypadki" amatorskiego detektywa, zwanego Mistrzem. Mistrz to alkoholik i abnegat, który jednak z determinacją dąży do rozwikłania zagadki morderstwa swojego przyjaciela Doktora.

 

"Jednenaście"

Autor:

Marcin Świetlicki

Reżyser:
Jan Warenycia

Realizator:
Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne:
Renata Baszun

Inni współtwórcy:
Bogumiła Prządka (adaptacja)

Obsada:
Marian Opania (Mistrz), Julia Kijowska (Dziewczyna), Marcin Troński (Doktor), Andrzej Blumenfeld (Starszy Morales), Krzysztof Wakuliński (Wiesio), Mariusz Bonaszewski (Przemysław), Marcin Przybylski (Grześ), Ewa Serwa (Redaktor Malinowska), Jan Pęczek (Głos), Elżbieta Kijowska (Sklepowa), Magdalena Celówna (Babcia)

 

"Wieczór ze słuchowiskiem" w niedzielę (29 września) po godz. 21.00

Czytaj także

Marcin Świetlicki: na ziemi trzyma mnie język

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 12:07
"Jeśli nie masz już punktu oparcia, to przynajmniej nazywaj" napisał laureat tegorocznej Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świetlicki i "najpiękniejsza z ludzkich frustracji”

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 21:30
Ci, którzy zakochali się w jego poezji jako nastolatkowie, wciąż są jej wierni. Na czym polega ten fenomen? Odpowiedzi na to pytanie starają się udzielić redaktorki antologii "Pierwsza połowa Marcina. Szkice o twórczości Marcina Świetlickiego".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Świetlicki jest za mądry, by chcieć być wieszczem"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 13:00
- Urodziłem się 9 miesięcy po locie Gagarina w kosmos i tego samego dnia, co Adam Mickiewicz, czyli w Wigilię - mówi Dorocie Gacek Marcin Świetlicki. - Odebrałem to jako znak: nie miałem innego wyboru niż zostać narodowym wieszczem...
rozwiń zwiń