Trójka

Trójka sadzi "PioSęki", czyli rozśpiewane drzewa przebojów

26.04.2012
Baner akcji PioSęki, czyli drzewa przebojów
Baner akcji "PioSęki, czyli drzewa przebojów"
"W jubileuszowym roku Programu 3, rozgłośnia podkreśla swoje proekologiczne oblicze. Już 27 kwietnia o godz. 11.00 Trójka zaprasza swoich słuchaczy i miłośników do wspólnego posadzenia 30-letniego drzewa z okazji 30-lecia Listy Przebojów Programu 3.” - informuje serwis muzyka.pl

Więcej możecie Państwo przeczytać na stronach:

muzyka.pl,

medianews.pl

wirtualnemedia.pl

Czytaj także

Kora: przyroda sobie bez nas poradzi, my bez niej nie

23.04.2012
Kora
KoraFoto: Materiały do płyty "Ping Pong", fot. Andrzej Tyszko
- Są akcje, które nie są picem i właśnie ta inicjatywa - "PioSęki, czyli drzewa przebojów", w ramach której zostanie posadzonych 50 tys. drzew, jest czymś wspaniałym - mówi Kora Jackowska i zachęca do włączenia się do trójkowej akcji ekologicznej.
Posłuchaj
10'30 Z Korą o akcji "PioSęki, czyli drzewa przebojów" rozmawia Marek Niedźwiecki

W rozmowie z Markiem Niedźwieckim piosenkarka podkreśliła, że brakuje jej w dzisiejszych społeczeństwach szacunku dla wszystkiego, co żyje. - Tak było dawniej, a dziś człowiek chce sobie wszystko podporządkować, to jest nieprawdopodobnie nieekologiczne podejście do świata - mówi artystka.

Kora Jackowska podkreśliła, że wszelkie działania należy zaczynać od siebie. - Nam się często wydaje, że nie ma znaczenia, czy ja podniosę papierek, skoro inni je rzucają. Jeżeli 50 tysięcy ludzi zacznie podnosić papiery, 50 tysięcy ludzi będzie zakręcać wodę w kranie, czy sortować śmieci, to to się będzie powiększać - podkreśliła.

/

Dlatego właśnie Trójka zaprasza słuchaczy do wzięcia udziału w proekologicznej akcji "PioSęki, czyli drzewa przebojów" . Na 50-lecie Programu 3 Polskiego Radia współorganizator akcji, firma Inforsys, rozda 50 tysięcy sadzonek drzew z autografami znanych polskich artystów, które można posadzić w przydomowym ogródku lub w wybranym punkcie miasta. Artyści, którzy zdecydowali się wesprzeć akcję, to m.in.: Artur Andrus, Piotr Baron, Edyta Bartosiewicz, Urszula Dudziak, Stefan Friedmann, Kora, Dorota Miśkiewicz, Wojciech Młynarski, Marek Niedźwiecki. Każdy chętny może bezpłatnie odebrać sadzonkę drzewa, a drugą sprezentować komuś bliskiemu wraz z tabliczką z dedykacją (formularz zamawiania drzewek można znaleźć na stronie naszpark.pl ).

Z okazji 30-lecia "Listy Przebojów Programu 3" w Alei Radiowej Trójki w Warszawie zostanie posadzony 30-letni klon, do którego każdy może dodać swoją dedykację za pomocą strony internetowej facebook.pl/paczkomaty. Sadzenie drzewa odbędzie się w piątek, 27 kwietnia od godz. 11.00 i będzie relacjonowane na antenie Trójki. Na klonie znajdzie się okolicznościowa tabliczka opatrzona fragmentem "Ballady o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie” – singla Artura Andrusa nagranego z okazji 1500. wydania "Listy Przebojów”, będącego prezentem dla prowadzących. Sadzeniu drzewa będzie towarzyszyć zakopywanie skarbu – trójkowego przesłania dla przyszłych pokoleń słuchaczy.
W całej Polsce zostanie też posadzonych 30 specjalnych drzew na cześć 30 piosenek z 30-letniej historii "Listy Przebojów Programu 3”. Każde drzewo będzie opatrzone tabliczką z tytułem danego przeboju.

- Podziwiam, patrzę, nie rozumiem, ale kocham - mówi o drzewach Kora Jackowska i dodaje, że gdyby mogła być drzewem, chciałaby być brzozą. Wokalistka Maanam wymienia utwory "Eksplozja" i "Strefa ciszy" jako te, które mówią o przyrodzie i o drzewach.

Sponsorami akcji są Amica, DrzewkoNaPrezent.pl, Inforsys oraz Paczkomaty InPost.