Justice: nie jesteśmy zwolennikami improwizacji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Justice: nie jesteśmy zwolennikami improwizacji
Justice, czyli Xavier de Rosnay (L) i Gaspard Augé (P)Foto: fot. Wikimedia Commons/Simon Fernandez/lic. CC 2.0

- Każdy nasz utwór jest oddzielną częścią układanki, którą bawimy się na scenie. Tempo i rytm poszczególnych kompozycji muszą współgrać z wizualizacjami tworząc kompletne show. Ale jest też miejsce na spontaniczność - zdradza Xavier de Rosnay.

Posłuchaj

Xavier de Rosnay opowiada o twórczości Justice
+
Dodaj do playlisty
+

- Zaczęliśmy tworzyć muzykę w zasadzie bez większego powodu. Mogliśmy razem grać w tenisa lub chodzić do kina, my jednak zaczęłiśmy razem robić dźwięki - mówi Xavier de Rosnay w Trójce.
Jeden z członków duetu Justice przyznaje, że od początku towarzyszyło im sporo szczęścia i przypadek , bo jako młody zespół wcześniej niezorientowany na robienie kariery muzycznej spotkali na swojej drodze człowieka, który zaproponował nam kontrakt ze swoją wytwórnią - Pedro Wintera.

- Nagraliśmy singiel dla Ed Banger Records i wszystko zaczęło dziać się bardzo dynamicznie. W ten sposób zostaliśmy wciągnięci w proces tworzenia, ale przede wszystkim poczuliśmy chęć tworzenia kolejnych kompozycji - wspomina początek kariery Justice.

Jak podkreśla Michał Margański występy Justice owiane są tajemnicą, gdyż - podobnie jak w przypadku Daft Punk - nie wiadomo do końca co jest nagrane, a co miksowane na żywo. - Gdy zaczyna się koncert mamy już wszystko zaplanowane, co jest wynikiem długiego przygotowania. W naszej muzyce potrzebna jest dyscyplina, ale, mimo wizji, zawsze jest miejsce na pewną elastycznosć - zdradza.

Xavier wyraził ogromne zadowolenie z możliwości zagrania przed open'erową publicznością. - Do tej pory najwięcej graliśmy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji, czyli miejscach, gdzie sprzedaje się najwięcej naszych płyt. Dochodzimy jednak do przekonania, że jest wiele miejsc, gdzie nie tylko sprzedaż płyt świadczy o rozpoznawalności i sympatii do zespołu. Takim przykładem jest Polska - przyznał.

Dlaczego przyjechali do naszego kraju dopiero w tym roku? Jak powstaje muzyka elektroniczna, czy w przypadku dj-skich setów możliwe jest reagowanie muzyków na zachowanie publiczności.

Polecane