Program "iPoRaku" - jak nauczyć się żyć bez choroby?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Program "iPoRaku" - jak nauczyć się żyć bez choroby?
(Zdjęcie ilustracyjne)Foto: shutterstock.com/ Chatchai.wa

Mija rok od uruchomienia "iPoRaku" - programu wsparcia dla osób, które wróciły do zdrowia pochorobie nowotworowej i którym trudno się odnaleźć w rzeczywistości bez choroby.

Posłuchaj

Program "iPoRaku" - jak nauczyć się żyć bez choroby? (Czas niezwykły/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W "Czasie niezwykłym" opowiadaliśmy o programie "iPoRaku" realizowanym przez Fundację Rak'n'Roll. Zastanawialiśmy się również, w jaki sposób wrócić do normalnego życia po przebytej chorobie nowotworowej.

Zdaniem psychiatrów, osoby, które wygrały walkę z nowotworem, przeżywają podobny stres do żołnierzy wracających z misji wojennej. Stres pourazowy (PTSD) może być zdiagnozowany nawet po sześciu miesiącach od otrzymania pozytywnych wyników badań. Wydaje się, że wraz z chorobą znikają wszystkie problemy, a tak naprawdę ozdrowieniec musi podjąć kolejne wyzwanie, tym razem nauczyć się życia na nowo.

W studiu gościliśmy:

- Martę Szklarczuk, koordynatorkę programu "iPoRaku" Fundacji Rak'n'Roll
- Katarzynę Borowicz, psychoonkologa Fundacji

W cyklu "Na wyciągnięcie ręki" rozmawialiśmy z Piotrem Krasuckim (dyrektorem Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego z Ministerstwa Rozwoju) o tym, w jaki sposób dzięki środkom z EFS osoby trwale bezrobotne oraz młode, które jeszcze kończą edukację, mogą uzyskać pomoc w znalezieniu zatrudnienia.

Zapraszamy do słuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska 
Goście: Marta Szklarczuk (koordynatorka programu "iPoRaku" Fundacji Rak'n'Roll), Katarzyna Borowicz (psychoonkolog Fundacji), Piotr Krasucki (dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego z Ministerstwa Rozwoju)
Data emisji: 8.06.2017
Godzina emisji: 15.07

fbi


Polecane