"Brave Kids” pokażą sztukę ponad podziałami

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Brave Kids” pokażą sztukę ponad podziałami
Foto: Glow Images

Reżyserowanie spektaklu, w którym bierze udział gromadka dzieci nie mówiących tym samym językiem jest dużym wyzwaniem. Dla organizatorów "Brave Festiwal" nie ma jednak rzeczy niemożliwych.

Posłuchaj

"Brave Kids” pokażą sztukę ponad podziałami (Do południa/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W lipcu we Wrocławiu rozpocznie się wielokulturowy festiwal "Brave Festival", gdzie kultura miesza się z teatrem, muzyką i tradycjami. Goście festiwalu to ludzie, którzy w swoich krajach dbają o lokalne tradycje i toczą nierówną, ale często zwycięską walkę z kulturą masową.

Na festiwal, z wielu egzotycznych krajów świata, przyjedzie także setka dzieci. Każdego dnia, przedstawiciele danego kraju będą przygotowywali zajęcia dla pozostałych członków warsztatów artystycznych. Podczas festiwalu międzynarodowy zespół dziecięcy przygotuje specjalny pokaz.

- Są to dzieci bardzo aktywnie działające w artystycznych organizacjach w swoich krajach - mówi Anastazja Korczak, pomysłodawczyni sekcji "Brave Kids" na festiwalu we Wrocławiu. - Dzieci będą brały udział w warsztatach, gdzie pod okiem polskich artystów i swoich opiekunów będą się integrować, a także uczyć tego, że można porozumiewać się bez wspólnego języka - podkreśla gość Pawła Drozda..

Oprócz globalnego wymiaru tego przedsięwzięcia, ważny jest wymiar lokalny "Brave Kids". - Monokulturowa Polska będzie gościć dzieciaki z przeróżnych zakątków świata i mamy nadzieję, że będzie coraz więcej chętnych osób, które otworzą swoje serca przed tymi dziećmi - podkreśla Anastazja Korczak.

Młodzi artyści to dzieci w wieku 5-15 lat. Podczas festiwalu będą mieszkać u polskich rodzin.

Idea Brave Kids: celem tego przedsięwzięcia jest prezentacja wyjątkowych artystycznych grup dziecięcych z regionów dotkniętych tragicznymi doświadczeniami historyczno-społecznymi, klęskami żywiołowymi, konfliktami politycznymi, bezdomnością i biedą oraz budowanie przekonania, że sztuka daje możliwość przezwyciężenia traumatycznych przeżyć i wyzwolenia z niszczących ograniczeń. Poprzez projekt Brave Kids pragniemy również pokazać różnorodność kultury światowej, a przez to promować postawy tolerancji i otwartości względem drugiego człowieka.

Audycję "Do południa" przygotował i prowadził Paweł Drozd.

Polecane