Trójka

Hey prezentuje platynową płytę - zobacz wideo z koncertu!

02.02.2013 08:00
To był niesamowity wieczór! Wielokrotne bisy i Kasi "No, dziękujemy bardzo" po każdym utworze zapamiętamy na długo. Nawet problem z kreacją nie mógł tego zakłócić...
Zespół Hey z dyplomami za osiągnięcie statusy platynowej płyty przez Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan, 2.02.2013
Zespół Hey z dyplomami za osiągnięcie statusy platynowej płyty przez "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan", 2.02.2013Foto: Fot.: Dariusz Kawka
Obejrzyj
Koncert Hey w Trójce - cz. 1
Koncert Hey w Trójce - cz. 2
Hey z nową płytą w Trójce!
Hey z nową płytą w Trójce!
Hey w Trójce
Hey w Trójce

Koncert odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 2 lutego o godz. 16.05. Można go było słuchać na antenie i oglądać na stronie internetowej Trójki!

Zespół zaprezentował materiał ze swojej najnowszej płyty "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan", która osiągnęła już status platynowej!

Album "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan" miał swoją premierę  6 listopada 2012 roku. To 10. studyjny krążek jednego z najważniejszych polskich zespołów. Praca nad płytą trwała prawie 2 lata. Na krążku znalazło się 11 premierowych utworów.
Po raz pierwszy materiał został zarejestrowany w sześcioosobowym składzie, bowiem do grupy dołączył Marcin Zabrocki, kompozytor i multiinstrumentalista znany m.in. ze współpracy z grupami: Biff, Pogodno i Mordy. Paweł Krawczyk, gitarzysta zespołu, tłumaczył w "Offensywie", że decyzja o zaproszeniu Zabrockiego do grupy zapadła spontanicznie . - To był impuls. On zastępował przez jakiś czas Krzysia Zalewskiego na koncertach. Wtedy poznaliśmy się bliżej, a ja zaprosiłem go do zespołu, nie zapytawszy o zdanie innych. Na szczęście mi to wybaczono - mówił.

 

W rozmowie z Piotrem Stelmachem muzycy Hey opowiadali także o symbolice piosenek z albumu "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan" . - "Lot pszczoły nad tymiankiem" to symbol przemyślnej pilności albo pilnej przemyślności w dobieraniu tego, co dobre dla człowieka. Natomiast "Lilia, kula i cyrkiel" odzwierciedlają piękno - tłumaczyła Kasia Nosowska.

Sponsorem koncertu był PZU.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Rodzina Hey się rozrasta

02.11.2012 15:31
- W dniu premiery albumu "Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan" na naszym kanale YouTube zamieścimy 5 nowych utworów. Do każdego nich oraz do singla jeden z nas nakręci swoją impresję filmową - mówił w Trójce gitarzysta Hey, Paweł Krawczyk.
Fragment okładki albumu Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan
Fragment okładki albumu "Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan"Foto: materiały promocyjne
Posłuchaj
62'39 "Offensywa" 2.11.2012
więcej

"Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan", który będzie miał swoją premierę we wtorek 6 listopada,  to 10. studyjny album jednego z najważniejszych polskich zespołów.  Praca nad płytą trwała prawie dwa lata.

-  W tym czasie powstało kilkadziesiąt pomysłów, pomysłów na pomysł, bzdur, dziwnych fraz, a nawet prawie gotowych piosenek. Później, podobnie jak przy poprzedniej płycie "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!”, przyszedł czas na pracę w studiu. Studiu wyjazdowym, bo po raz drugi stworzonym w Krainie Westernu w Sarnowej Górze - opowiadał Paweł Krawczyk.
Po raz pierwszy materiał został zarejestrowany w sześcioosobowym składzie, bowiem do grupy dołączył Marcin Zabrocki, kompozytor i multiinstrumentalista znany m.in. ze współpracy z grupami:  Biff, Pogodno i Mordy. Paweł Krawczyk tłumaczył, że decyzja o zaproszeniu Zabrockiego do grupy zapadła spontanicznie. - To był impuls. On zastępował przez jakiś czas Krzysia Zalewskiego na koncertach. Wtedy poznaliśmy się bliżej, a ja zaprosiłem go do zespołu, nie zapytawszy o zdanie innych. Na szczęście mi to wybaczono - mówił gość "Offensywy”.
>>>Posłuchaj także innych wywiadów Piotra Stelmacha!<<<
Mówiąc o zmianach w Hey - począwszy od aranżacji, a skończywszy na składzie - Paweł Krawczyk tłumaczył, że wynikają one z naturalnego rozwoju zespołu. – To nie jest sztuczne, wykoncypowane. Po prostu tacy jesteśmy - przekonywał. Muzyk podkreślił, że członkowie zespołu Hey przyjaźnią się. -  Właściwie każde wakacje spędzamy razem. Wszyscy są zdumieni, a ja jestem z tego powodu szczęśliwy. Cieszę się, że nie mamy takich problemów jak inne zespoły. Jesteśmy rodziną  - przekonywał gitarzysta.


Na "Offensywę" zapraszamy w każdy piątek o godz. 22.00. A dalsza część opowieści o nowym albumie zespołu już 10 listopada - gościem "Myśliwieckiej 3/5/7" będzie Katarzyna Nosowska.

(pg)

Czytaj także

Hey: tu każdy chce zostać na kolejny rok

13.11.2012 15:31
- W naszej klasie jest miejsce dla uporządkowanych i ekscentrycznych. Jedyne, co nie występuje, to podgrupki, bo stanowimy zgraną bandę, a zostać na drugi rok to nie wstyd - tak o 20-letniej pracy w zespole opowiadają muzycy.
Katarzyna Nosowska podczas koncertu z zespołem Hey w ramach trasy Męskiego Grania, Wrocław 11.08.2012
Katarzyna Nosowska podczas koncertu z zespołem Hey w ramach trasy Męskiego Grania, Wrocław 11.08.2012Foto: fot.L.Nazdraczew LIVE, oficjalna strona Męskiego Grania
Posłuchaj
35'59 Z muzykami grupy Hey rozmawia Piotr Stelmach
więcej

- Zarówno przy tworzeniu muzyki, jak i podczas sesji zdjęciowych wyłazi charakter człowieka - wyznał  Robert Ligiewicz. Jego predyscpozycje potwierdza okładka najnowszego, 10. studyjnego albumu grupy, "Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan", na której widać, jak perkusista... wspina się na drabinkę. 

/

Dalsza część klasy to też niezłe ancymony. Kasia Nosowska już w wieku 8 lat uciekała z ZPT, a gitarzysta  Marcin Żabiełowicz podrabiał klucze. Jak sprawował się drugi gitarzysta zespołu Paweł Krawczyk?  Posłuchaj   >>>

- W naszym zespole, jak w każdym związku, były wzloty i upadki. Nie wychowywaliśmy się wzajemnie, a raczej staraliśmy zrozumieć i dyplomatycznie do siebie podchodzić - opisuje Ligiewicz.

Po raz pierwszy materiał został zarejestrowany w sześcioosobowym składzie, bowiem do grupy dołączył Marcin Zabrocki, kompozytor i multiinstrumentalista znany m.in. ze współpracy z grupami: Biff, Pogodno i Mordy. - Dzidek przyszedł do naszej klasy z poprawczaka - dodaje z uśmiechem Żabiełowicz.

Kto w zespole najbardziej lubi porządek, kto jest najbardziej nieśmiały, a jednocześnie ekscentryczny? Kto jest złotą rączką i czy męska część grupy często staje w obronie wokalistki? Posłuchaj całej rozmowy!

Więcej muzycznych spotkań w Trójce znajdziesz TU >>>

W rozmowie z Piotrem Stelmachem muzycy opowiedzieli także o próbach rozpoczęcia kariery zagranicznej oraz symbolice najnowszego albumu. - "Lot pszczoły nad tymiankiem" to symbol przemyślnej pilnośc, albo pilnej przemyślności w dobieraniu tego, co dobre dla człowieka. Natomiast "Lilia, kula i cyrkiel" odzwierciedlają piękno - wyjaśnia Kasia Nosowska.

Czy Hey planuje kolejny album? Czy po 20 latach grania towarzyszą im jeszcze trema i stres? Dowiesz się słuchając całej rozmowy!

Album "Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan" ukazał się na początku listopada. Praca nad płytą trwała prawie dwa lata.

Lista utworów:

1. Wieliczka
2. Co tam?
3. ... że się Kupidyn Tobą interesuje
4. Woda
5. Lilia, kula i cyrkiel
6. Podobno
7. Wilk vs. Kot
8. Bez chorągwi
9. Lot pszczoły nad tymiankiem
10. Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan
11. Z przyczyn technicznych (feat. Gaba Klulka)

1. Wieliczka 2. Co tam? 3. ... że się Kupidyn Tobą interesuje 4. Woda 5. Lilia, kula i cyrkiel 6. Podobno 7. Wilk vs. Kot 8. Bez chorągwi 9. Lot pszczoły nad tymiankiem 10. Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan 11. Z przyczyn technicznych (feat. Gaba Klulka)

Czytaj także

Katarzyna Nosowska: nie jestem smutasem!

16.01.2013 21:07
- To, że jestem "zdołowaną panną od depresji" to mit, plotka, która się rozhulała na mój temat - podkreślała artystka w "Programie Alternatywnym".
Katarzyna Nosowska podczas koncertu Męskiego Grania w Trójce, 4.01.2013
Katarzyna Nosowska podczas koncertu Męskiego Grania w Trójce, 4.01.2013Foto: Andrzej Jarocki/PR
Posłuchaj
25'33 "Program Alternatywny" 16.01.2013
więcej

Katarzyna Nosowska wyznała Agnieszce Szydłowskiej, że trudniej jest pisać o jasnych stronach życia, niż o ciemnych. - Cały czas liczę na to i marzę, że uda mi się opowiedzieć o pięknie życia w sposób zachwycający. Przepiękne sytuacje, relacje, chwilki, skonstruowane przez nas samych albo przez los, są tak doskonałe same w sobie, że chyba nie zostały wymyślone na nie słowa - mówiła.
Katarzyna Nosowska laureatką Mateusza 2012 >>>

Artystka opowiadała, że upływ czasu jest dla niej czymś naturalnym i w zasadzie nie ma jakiegoś poważnego problemu z przemijaniem. - Być może jeden, delikatny... On się sprowadza do tego, że bardzo zależy mi na tym, żeby traktować czas z szacunkiem. Chyba wreszcie  mam świadomość tego, czym jest minuta, godzina, miesiąc i w końcu rok. Mam wrażenie, że czas bardzo szybko płynie - mówiła w "Programie Alternatywnym".
Laureatka Mateusza 2012 powiedziała, że obawia się, że nie potrafi wykorzystać czasu w pełni i z "tak wielkim szacunkiem, na jaki on zasługuje".  - Wydaje mi się, że nadużywam dobroci losu, który mnie trzyma na tej planecie - stwierdziła.

Zapraszamy na koncert zespołu Hey! 2 lutego w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" zespół zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan"!