Trójka

Koncert Pablopavo w Trójce (wideo)

21.07.2013 01:00
Podczas koncertu formacji Pablopavo i Ludziki w Trójce usłyszeliśmy kilka nowych piosenek oraz najbardziej znane utwory z albumów "Telehon" i "10 piosenek". Zapraszamy do oglądania wideo z występu.
Pablopavo i Ludziki podczas koncertu w Trójce zagrali kilka nowych piosenek oraz najbardziej znane utwory z albumów Telehon i 10 piosenek.
Pablopavo i Ludziki podczas koncertu w Trójce zagrali kilka nowych piosenek oraz najbardziej znane utwory z albumów "Telehon" i "10 piosenek".Foto: fot. Wojciech Kusiński/ Polskie Radio
Obejrzyj
Pablopavo i Ludziki - koncert w Trójce, cz. 1
Pablopavo i Ludziki - koncert w Trójce, cz. 2
Pablopavo i Ludziki w Trójce!
Pablopavo i Ludziki w Trójce!

Koncert odbył się 17 marca 2013 roku i był transmitowany na antenie Trójki. Powtórkę koncertu można było usłyszeć 21 lipca. Zapraszamy także do oglądania materiału wideo.
Pablopavo urodził się w marcu 1978 roku. Około roku 1998 został nieformalnym członkiem nieformalnej grupy muzyczno-eksperymentalno-zabawowej Antikonsjum. Pozostał nim do dziś. W 2000 powstał zespół Saduba, w którym był wokalistą i gitarzystą, a chwilę później - Zjednoczenie Sound System, które od 10 niemal lat propaguje muzykę jamajską w wydaniu soundsystemowym.

W roku 2001 narodziła się grupa Magara, w której Pablopavo był gitarzystą i wokalistą. Dwa lata później na scenę wchodzi Vavamuffin. Zespół zdobył rozgłos, nagrał płyty i zagrał kilkaset koncertów.
W roku 2009 ukazała się pierwsza solowa płyta nagrana pod szyldem Pablopavo i Ludziki.  Album "Telehon" poprzedziło wydanie singla o tym samym tytule. Drugi album  - "10 piosenek" - pojawił się w 2011. Płyta zawiera 12 utworów, ignorujących wszelkie ramy gatunkowe. Lider i pozostali muzycy swobodnie przepływają od hip-hopu, przez dubstep, funk, psychodelicznego rocka, by raz po razie zakotwiczyć w miejscach, które nie zyskały jeszcze nazwy.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogli Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Koncert: Lao Che zagrał "Soundtrack" w Trójce - zobacz wideo!

25.02.2013 18:15
Zespół wydał niedawno piątą płytę. Piosenki z nowego krążka muzycy zagrali w Trójce. Zapraszamy do zobaczenia nagrania wideo i galerii zdjęć z koncertu!
Lao Che w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, 24.02.2013
Lao Che w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, 24.02.2013Foto: Andrzej Bołdaniuk
Obejrzyj
Koncert Lao Che w Trójce - cz. 1
Koncert Lao Che w Trójce - cz. 2

Transmisja koncertu na antenie Trójki odbyła się 24 lutego 2013.
Lao Che
to zespół muzyczny, założony przez byłych członków grupy Koli w 1999 roku, w Płocku. Nazwa zespołu pochodzi od Lao Che ("Starego Che"), jednej z drugoplanowych postaci filmu "Indiana Jones i Świątynia Zagłady". Debiutancki album grupy "Gusła" pojawił się w sprzedaży w 2002 roku.
17 października ukazała się nowa, piąta płyta Lao Che zatytułowana "Soundtrack”. Po płycie "Prąd stały/prąd zmienny" zespół zainspirowany klasycznymi albumami z muzyką filmową postanowił przygotować płytę, która dzięki swojej różnorodności i koncepcji stanowiłaby autorski "Soundtrack”. Owocem tej pracy jest niezwykła różnorodność albumu - rock, funk, elektronika, hip hop, którą dopełniają liryczne kompozycje oraz improwizacje. Producentem odpowiedzialnym za brzmienie nowego materiału jest Eddie Stevens, brytyjski muzyk i producent związany z takimi artystami jak Moloko, Zero 7 czy Roisin Murphy. Album promuje utwór "Zombi!".
- Atmosfera płyty jest taka: coś się ma wydarzyć, z tą niewiadomą związany jest niepokój i lęk, a wtedy odwołujemy się do istoty wyższej, której istnienie jest pewne, i czekamy na odpowiedź - o najnowszej płycie opowiadają w radiowej Trójce Hubert 'Spięty' Dobaczewski i Mariusz 'Denat' Denst.

Polskie Radio było partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Czytaj także

Sylwester Ostrowski Quintet zagrał w Trójce - zobacz wideo!

10.03.2013 20:05
Sylwester Ostrowski Quintet feat. Piotr Wojtasik wystąpili w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy do zobaczenia nagrania wideo i galerii zdjęć z koncertu.
Piotr Wojtasik i Sylwester Ostrowski, w tle Essiet Okon Essiet i Newman Taylor Baker
Piotr Wojtasik i Sylwester Ostrowski, w tle Essiet Okon Essiet i Newman Taylor Baker Foto: Fot.: Andrzej Bołdaniuk
Obejrzyj
Sylwester Ostrowski Quintet w Trójce cz. 1
Sylwester Ostrowski Quintet w Trójce cz. 2

Koncert odbył się w niedzielę 10 marca 2013.

Saksofonista Sylwester Ostrowski wraz z nowojorskimi jazzmanami oraz trębaczem Piotrem Wojtasikiem i wokalistką Angeliką Anozie wystąpił w radiowej Trójce na zaproszenie Marka Niedźwieckiego. Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory z najnowszej płyty szczecińskiego jazzmana pt. "Don’t explain".

Premiera albumu już w kwietniu 2013 roku. Koncert odbył się w ramach trasy "Jazzmania z Nordea".

Sylwester Ostrowski Quintet feat. Piotr Wojtasik

Piotr Wojtasik – trąbka
Sylwester Ostrowski – saksofon
Reggie Moore – fortepian
Essiet Okon Essiet – kontrabas
Newman T. Baker – perkusja
oraz
Angelika Anozie – wokal

Sylwester Ostrowski – saksofonista i animator kultury. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach – Wydział Jazzu. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Standardów Jazzowych – Siedlce 2002. Z trębaczem Piotrem Wojtasikiem oraz jazzmanami amerykańskimi współtworzy Sylwester Ostrowski Quintet. W październiku 2011 ukazała się jego pierwsza autorska płyta "When the groove is low", za którą otrzymał nagrodę artystyczną Prezydenta Miasta Szczecin. Obecnie przygotowuje się do publikacji kolejnego krążka"Tin Tin Deo", który ukaże się w kwietniu.

Piotr Wojtasik – trębacz i kompozytor. Wielokrotnie nagradzany Fryderykiem, Jazzowym Oscarem w kategoriach: najlepszy polski artysta i najlepszy album jazzowy rok, oraz Mateuszem. Piotr Wojtasik nieprzerwanie od kilkunastu lat rozwija swoją karierę artystyczną nagrywając i koncertując u boku największych światowych gwiazd jazzu jak: Billy Harper, Kenny Garrett, Gary Bartz, Dave Liebman, Victor Lewis, Daniel Humier, Joachim Kuhn, Michel Donato i wielu innymi. Łącznie ma na swoim koncie nagranie ponad stu albumów muzycznych, z czego siedem pozycji stanowią jego autorskie krążki.

Reggie Moore - pianista, kompozytor i aranżer. Jego ojciec, Billy Moore Jr. pisał aranże dla Charlie Barneta, Jimmy Lunceforda i wielu innych znanych band-liderów. Reggie Moore prowadzi zawodową karierę już od blisko czterech dekad, tworząc wiele "artistic milestones": prowadzi własne trio, występuje w Japonii, USA i Europie, nagrał dwie autorskie płyty dla wytwórni Mainstream Records. Przez ten okres współpracował z wieloma wspaniałymi jazzmanami jak Johnny Hartman, Betty Carter, Anita O'Day, Harry "Sweets" Edison, Gary Bartz, Woody Shaw, Sammy.

Essiet Okon Essiet – kontrabasista. Urodził się w Omaha w Nebrasce, jego rodzice przybyli tam z Nigerii, później przenieśli się do Wisconsin gdzie Essiet w wieku 10 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Dopiero później zmienił instrument na kontrabas. W 1982 rozpoczął współpracę z Abdullahem Ibrahimem. Dwa lata później dołączył do Arta Blaykleya i The Jazz Messengers i pozostał w grupie słynnego perkusisty do roku 1990.

Newman Taylor Baker – perkusista. Swoje pierwsze "bębny" otrzymał zanim skończył trzy lata. Występował między innymi z takimi legendami jazzu jak: Joe Henderson, Kenny Baron, Henry Threadgill, Henry Grimes, Billy Harper, Billy Bang, James Moody, Rufus Thomas, Avodah Dance Ensemble, Mickey D. & Friends Dance, Leroy Jenkins oraz wieloma innymi. Regularnie prowadzi master class łącząc brzmienie perkusji z tańcem.

Angelika Anozie – wokalistka. Młoda szczecinianka z nigeryjskimi korzeniami ma na swoim koncie ważny debiut sceniczny oraz fonograficzny. Wzięła udział w sesji nagraniowej oraz trasie koncertowej "Old Land" Piotra Wojtasika u boku takich sław jak Billy Harper, Essiet Okon Essiet czy Billy Hart.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.