Trójka

Muzyczne szaleństwo. Adam Malicki z zespołem One (wideo)

25.06.2013 13:00
Adam Malicki to 17-latek, który tworzy muzykę niebanalną, nadzwyczaj dojrzałą, a przy tym przepełnioną świeżością. Ze swoim zespołem One młody muzyk wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
Adam Malicki
Adam MalickiFoto: fot. Jacek Konecki
Obejrzyj
Koncert zespołu One Adama Malickiego
ONE - Koncert w Trójce
ONE - Koncert w Trójce

Koncert odbył się w  niedzielę, 23 czerwca 2013 roku.

Adam Malicki od 6. roku życia nie rozstaje się z gitarą. Uczył się u najlepszych - Ryszarda Sygita Sygitowicza, Piotra Lemańskiego, Michała "Mad” Mike Jabłońskiego i samego Paula Gilberta! Opanował technicznie grę na gitarze elektrycznej do perfekcji, zdobywając mimo tak młodego wieku wiele prestiżowych nagród, m.in. w Międzynarodowym Konkursie Gitary Elektrycznej w Londynie, czy w Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej DAHL.
One - jedyny taki zespół w Polsce >>>

O Adamie zaczęło być głośno w 2011 roku, kiedy do współpracy przy tworzeniu hymnu dla Euro 2012 zaprosił go Sławomir Kowalewski (Trubadurzy). Powstała piosenka "Europo graj!”, w której Adam zagrał na gitarze. Od tamtej pory jego talent rozwija się w autorskiej grupie One. Zespół wydał płytę "Njoyin", na której kompozytorem wszystkich utworów, autorem tekstów i aranżacji jest Adam.

Adam
Adam Malicki i Piotr Baron. fot. Małgorzata Zapaśnik

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: koncerty w Polskim Radiu
Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

"Nie jesteś sama" - spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Zobacz wideo!

30.06.2013 23:15
Spektakl wyreżyserowany został przez znakomitego aktora Teatru Ateneum Artura Barcisia. Piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewały dwie wybitne aktorki – Stanisława Celińska i Krystyna Tkacz.
Stanisława Celińska i Krystyna Tkacz
Stanisława Celińska i Krystyna Tkacz Foto: Andrzej Bołdaniuk
Obejrzyj
"Nie jesteś sama" - spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej (cz. 1) (Trójka)
"Nie jesteś sama" - spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej (cz. 2) (Trójka)

Nagranie spektaklu odbyło się 13 marca 2013 roku. Retransmisja na antenie Trójki miała miejsce w niedzielę, 30 czerwca. Zapraszamy do oglądania wideo z przedstawienia.
Zobacz galerię zdjęć z koncertu>>>

/

Sponsorem koncertu był PZU i Bank Millenium.

"Nie jesteś sama" to spektakl o kobiecie, która wiele w życiu doświadczyła i niejedno widziała. Rzecz o miłości, tęsknocie, zdradzie i cierpieniu, ale też o przyjaźni, radości, nadziejach i marzeniach. Wszystko to opowiedziane słowami Agnieszki Osieckiej, wielkiej damy polskiej piosenki.
Na koncercie zabrzmiało wiele znanych utworów, ale ich smak i ton będzie można odkrywać na nowo.

/

Piosenki Osieckiej bywają smutne, nostalgiczne, gorzkie. Ale drugie tyle jest żartobliwych, przekornych, ironicznych i wręcz zabawowych. Spektakl wyreżyserowany został przez znakomitego aktora Teatru Ateneum Artura Barcisia i zaśpiewany przez dwie wyborne aktorki – Stanisławę Celińską i Krystynę Tkacz .

Płyta "Koncerty w Trójce vol. 3" do kupienia w naszym sklepie internetowym>>>

Wojciech Borkowski, którego opiece powierzono stronę muzyczną spektaklu, z wielkim wyczuciem podążył za wizją reżysera i aktorek, odważył się na zupełnie nowe aranżacje. Do ich wykonania zaprosił dwóch młodych, utalentowanych muzyków – Pawła Stankiewicza i Macieja Szczycińskiego .

Premiera spektaklu odbyła się 01.10.2012 r. w Teatrze Roma w Warszawie w ramach Koncertu Galowego 15. Konkursu i Festiwalu "Pamiętajmy o Osieckiej”.

Producentem spektaklu jest   Fundacja Okularnicy .

Spektakl "Nie jesteś sama”
Scenariusz, reżyseria: Artur Barciś
Kierownictwo muzyczne, aranżacje: Wojciech Borkowski
Wykonawcy:
Stanisława Celińska
Krystyna Tkacz
Artur Barciś
Akompaniuje zespół muzyczny:
Wojciech Borkowski – fortepian
Paweł Stankiewicz – gitara
Maciej Szczyciński – kontrabas

Czytaj także

Alvon Johnson, czarodziej gitary w Trójce. Zobacz wideo!

27.06.2013 22:00
Alvon Johnson to pochodzący z Kalifornii gitarzysta, kompozytor, showman. Jego twórczość inspirowana jest muzyką gitarową sław takich jak: Montgomery, Andre Segovia, Charlie Christian i oczywiście Jimi Hendrix.
Alvon Johnson
Alvon JohnsonFoto: Fot.: Andrzej Bołdaniuk
Obejrzyj
Alvon Johnson w Trójce cz. 1
Alvon Johnson w Trójce cz. 2

Retransmisja koncertu na antenie Trójki rozpoczęła się w czwartek, 27 czerwca o 22.05.  
Koncert został nagrany w środę, 26 czerwca w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Zapraszamy do zobaczenia nagrania wideo i galerii zdjęć z koncertu.

Na wocal Johnsona bez wątpienia duży wpływ mieli: Joe Williams, Johnny Hartman, Nat King Cole i Frank Sinatra. Alvon w swojej karierze występował z wieloma znanymi artystami: The Drifters, The Shirelles, Bobby Day w sławnym utworze “Rocking’ Robin”, Otis Day and the Knights oraz Jimmie Rodgers na płycie Country and Western. Wzorował się na wielu ikonach bluesa: John Lee Hooker, Pee Wee Crayton, Little Joe Blue, Harmonica Fats, Sonny Green, Frankie Lee, Guitar Shorty, Lowell Folsom oraz Buddy Ace.
Alvon Johnson jest Gitarzystą Roku 2005, prestiżowego ‘Guitar Player’, byłym wokalistą grupy "The Coasters" uhonorowanej w muzeum Rock and Roll Hall of Fame, jego płyta “The Blues Grew” była nominowana do nagrody Outstanding Blues Album 2004 i uznana za jedną z dziesięciu najlepszych płyt w Japonii w 2005 roku. Jego ostatnia płyta “Guitars and Cars” zostało oceniona jako jedna z dziesięciu najlepszych płyt w 2008 roku przez prestiżowy magazyn muzyczny “Real Blues”.
Na trasie koncertowej w Polsce Alvon wystąpi z zespołem Łukasza Gorczycy w składzie:
Łukasz Gorczyca - bass,
Jacek Prokopowicz - hammond B3,
Paweł Dobrowolski - dr

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: koncerty w Polskim Radiu muzyka