Logo Polskiego Radia
POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT

Koncert lirycznej Agnes Obel - zobacz zdjęcia!

Trójka
Gabriela Skonieczna 01.10.2013
Dunka zaprezentowała utwory z "Aventine", długo oczekiwanej płyty, która ukazała się 30 września. "Aventine" to następca, docenionego przez krytyków albumu "Philharmonics" (2010), który sprzedał się w Europie, w nakładzie 450,000 egzemplarzy.
Agnes Obel
Agnes Obel, foto: Jacek Konecki/ Polskie Radio

Koncert odbył się 13 października 2013 r. (niedziela) o godz. 20.05.

"Aventine" to następca, docenionego przez krytyków albumu "Philharmonics" (2010), który sprzedał się w Europie, w nakładzie 450,000 egzemplarzy.  Krążek zyskał status platynowej płyty we Francji i Belgii, złotej płyty w Holandi i pięciokrotnej platyny w Danii, z której pochodzi Agnes Obel. W 2011 roku artystka otrzymała także pięć nagród Duńskiego przemysłu muzycznego (Danish Music Awards).

Koncerty w Trójce - słuchaj kiedy chcesz na moje.polskieradio.pl >>>
Album "Aventine" został nagrany w Chalk Wood Studios w Berlinie, gdzie od 2006 roku mieszka pochodząca z Kopenhagi Agnes. Nagrania trwały od stycznia do maja 2013. Tak jak "Philharmonics", nowa płyta jest skomponowana, zaranżowana i wyprodukowana przez Agnes, która gra na pianinie i śpiewa. - Jeszcze kiedy byliśmy na trasie z płytą „Philharmonics", miałam bardzo dużo pomysłów na nowe nagrania i chciałam rozwinąć partie wiolonczeli oraz innych instrumentów smyczkowych w moich utworach. Nagraliśmy wszystko w niewielkim pomieszczeniu, ustawiając bardzo blisko mikrofony, tak żeby słuchacz czuł bliskość muzyki. To jest bardzo rzadkie podejście, ale zmieniając dynamikę utworów, osiągnęliśmy wrażenie dużej ilości dźwięków, używając niewielu instrumentów – opowiada artystka.
Krytycy zwrócili uwagę, że ”Philharmonics” przez swą subtelną delikatność nasuwa skojarzenia z krążkiem „Under The Pink” Tori Amos. Amerykańska wokalistka nie jest jednak jedynym punktem odniesienia młodej Obel. Agnes chętnie przyznaje się do fascynacji twórczością Roya Orbisona i inspiracji czerpanych z dzieł Hitchcocka, które uczyły ją budowania nastroju i napięcia.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat.prasowe/gs)

Bądź z nami w kontakcie:

Najczęściej czytane

Na antenie:
Wkrótce: Klub Trójki
Polecamy: