Trójka

Koncert lirycznej Agnes Obel - zobacz zdjęcia!

01.10.2013 14:00
Dunka zaprezentowała utwory z "Aventine", długo oczekiwanej płyty, która ukazała się 30 września. "Aventine" to następca, docenionego przez krytyków albumu "Philharmonics" (2010), który sprzedał się w Europie, w nakładzie 450,000 egzemplarzy.
Agnes Obel
Agnes ObelFoto: Jacek Konecki/ Polskie Radio
Agnes Obel w Trójce
Agnes Obel w Trójce

Koncert odbył się 13 października 2013 r. (niedziela) o godz. 20.05.

"Aventine" to następca, docenionego przez krytyków albumu "Philharmonics" (2010), który sprzedał się w Europie, w nakładzie 450,000 egzemplarzy.  Krążek zyskał status platynowej płyty we Francji i Belgii, złotej płyty w Holandi i pięciokrotnej platyny w Danii, z której pochodzi Agnes Obel. W 2011 roku artystka otrzymała także pięć nagród Duńskiego przemysłu muzycznego (Danish Music Awards).

Koncerty w Trójce - słuchaj kiedy chcesz na moje.polskieradio.pl >>>
Album "Aventine" został nagrany w Chalk Wood Studios w Berlinie, gdzie od 2006 roku mieszka pochodząca z Kopenhagi Agnes. Nagrania trwały od stycznia do maja 2013. Tak jak "Philharmonics", nowa płyta jest skomponowana, zaranżowana i wyprodukowana przez Agnes, która gra na pianinie i śpiewa. - Jeszcze kiedy byliśmy na trasie z płytą „Philharmonics", miałam bardzo dużo pomysłów na nowe nagrania i chciałam rozwinąć partie wiolonczeli oraz innych instrumentów smyczkowych w moich utworach. Nagraliśmy wszystko w niewielkim pomieszczeniu, ustawiając bardzo blisko mikrofony, tak żeby słuchacz czuł bliskość muzyki. To jest bardzo rzadkie podejście, ale zmieniając dynamikę utworów, osiągnęliśmy wrażenie dużej ilości dźwięków, używając niewielu instrumentów – opowiada artystka.
Krytycy zwrócili uwagę, że ”Philharmonics” przez swą subtelną delikatność nasuwa skojarzenia z krążkiem „Under The Pink” Tori Amos. Amerykańska wokalistka nie jest jednak jedynym punktem odniesienia młodej Obel. Agnes chętnie przyznaje się do fascynacji twórczością Roya Orbisona i inspiracji czerpanych z dzieł Hitchcocka, które uczyły ją budowania nastroju i napięcia.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat.prasowe/gs)

Zobacz więcej na temat: koncerty w Polskim Radiu muzyka
Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Niezwykły koncert Myslovitz w Trójce. Zobacz wideo!

05.10.2013 18:37
Michał Kowalonek, Wojciech Powaga, Przemysław Myszor, Jacek Kuderski i Wojciech Kuderski wystąpili w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. To była znakomita okazja, aby usłyszeć, jak na żywo brzmi materiał z ich najnowszej płyty "1.577".
Zespół Myslovitz podczas koncertu w Trójce
Zespół Myslovitz podczas koncertu w Trójce Foto: Jacek Konecki/ Polskie Radio
Obejrzyj
Niezwykły koncert Myslovitz w Trójce. Zobacz wideo! cz.1
Niezwykły koncert Myslovitz w Trójce. Zobacz wideo! cz.2

W studiu przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie zabrzmiały m.in. utwory z najnowszego krążka zespołu. Prace nad płytą ruszyły w 2013 roku. Materiał powstawał m.in. w trójmiejskim studio Custom34, barokowym Pałacu w Staniszowie oraz wrocławskim studio Fonoplastykon. Premiera płyty 1.577 miała miejsce 28 maja, a singiel "Prędzej Później Dalej" - promujący wydawnictwo – szybko trafił na Listę Przebojów Programu Trzeciego.

Muzycy Myslovitz po koncercie Trójce: ręka obsuwała się z gryfu, był upadek ze stołka

Jak brzmi nowa płyta? - Na pewno Myslovitz nie zmieni diametralnie stylu na inny, totalnie odmienny. Jeśli mielibyśmy o tym myśleć, to na zasadzie zaskoczenia, drobnych zmian - opowiadał w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" Jacek Kuderski, basista Myslovitz.

Koncerty w Trójce - słuchaj kiedy chcesz na moje.polskieradio.pl>>

Zespół znakomicie zna już Trójkowe studio. Na początku 2013 r., w ramach dorocznego specjalnego wydania audycji "Offensywa" na Trójkowej scenie wystąpili: Kim Nowak i Mariusz Wilczyński oraz zespoły Myslovitz i Suka.
Offensywa De Luxe po raz siódmy! [WIDEO]>>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(ei)

Czytaj także

Andrzej Jagodziński Trio świętuje jubileusz. Zobacz wideo z koncertu!

11.10.2013 19:00
W skład zespołu wchodzą: Andrzej Jagodziński, Adam Cegielski i Czesław Bartkowski. Z okazji 20-lecia grupy artyści wystąpili w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
Andrzej Jagodziński Trio koncertowo świętuje jubileusz w Trójce
Andrzej Jagodziński Trio koncertowo świętuje jubileusz w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Obejrzyj
Andrzej Jagodziński Trio świętuje jubileusz. Zobacz wideo koncertu cz.1
Andrzej Jagodziński Trio świętuje jubileusz. Zobacz wideo koncertu cz.2

Koncert miał miejsce 6 października 2013 r.  Audycja powstaje we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Andrzej Jagodziński to pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie waltorni. W latach 1975 - 1980 związany był z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie.

Koncerty w Trójce - słuchaj kiedy chcesz na moje.polskieradio.pl>>
W roku 1993 stworzył zespół firmowany swoim nazwiskiem - Andrzej Jagodziński Trio. Rok później ukazała się płyta Tria - "Chopin", która uznana została przez czytelników pisma Jazz Forum za płytę roku 1994, otrzymała nagrodę Polskiego Przemysłu Muzycznego - Fryderyk '94 oraz laur Melomani '94 - nagrodę łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Jazzowej. Andrzej Jagodziński nagrodzony został również nagrodą Trójki - Mateusz '94 za "Jazzowego Chopina i Poezję w Muzyce".

Zespół współpracował m.in. z włoskim pianistą Giovannim Mirabassim, grając koncerty na całym świecie. W roku 2003 nagrana została płyta "Giovanni Mirabassi & Andrzej Jagodziński Trio", która wydana także w Japonii przez długi czas utrzymywała się tam na najwyższych pozycjach w sprzedaży płyt jazzowych. W roku 2006 równolegle w Polsce i Japonii ukazała się kolejna płyta "C-minor" nagrana w tym samym składzie.

Koncerty w Trójce - zobacz wideo

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(ei, jagodzinski.art.pl)

Czytaj także

Magiczny koncert Lilly Hates Roses. Zobacz zdjęcia!

12.10.2013 14:00
Pełnometrażowy występ duetu Lilly Hates Roses w Studiu im. Agnieszki Osieckiej to jeden z najważniejszych przystanków na trasie promującej ich debiutancki album "Something to happen”. To także pierwszy koncert, na którym zespół zaprezentował się w powiększonym składzie.
Kasia Golomska, czyli połowa duetu Lilly Hates Roses
Kasia Golomska, czyli połowa duetu Lilly Hates RosesFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Koncert  odbył się 12 października 2013 r. (sobota) o godz. 20.05.

Są debiutantami. Premiera ich płyty "Someting to happen" miała miejsce 30 lipca, a za nimi już debiut na falach amerykańskiego eteru w kultowej stacji radiowej KEXP. Singiel "Youth" wzięła na warsztat Sarah Blackwood - autorka słynnych coverów. Wielki świat bardzo szybko zainteresował się Lilly Hates Roses. Bardzo entuzjastycznie i ciepło przyjęci na Openerze oraz Slot Art Festival.

Ich muzyka o sadzona w indie-folku, wspomaganych awangardową elektroniką, otoczonych melancholijnymi osobistymi tekstami. Album wyprodukował Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino). Płyta nagrana analogowo na „setkę” Za sam mastering odpowiedzialny jest Smolik. Coś dla fanów Bon Iver, Low czy The XX

Koncerty w Trójce - słuchaj kiedy chcesz na moje.polskieradio.pl >>>

Lilly Hates Roses to zespół, który już za sprawą pierwszej nagranej piosenki – czyli pogodnej, bezpretensjonalnej "Youth" – zwrócił na siebie uwagę całego świata. - Zaraz jak utwór "Youth" pojawił się w internecie za pośrednictwem naszego Facebooka, którego wtedy śledziły 3 osoby, od razu dostaliśmy propozycję wydawnictwa. Dalej to się potoczyło bardzo, bardzo szybko - opowiada Kamil Durski, który z Kasią Golomską tworzy Lilly Hates Roses. Artyści gościli w "Liście osobistej".

Lilly Hates Roses ma wsparcie ze strony Piotra Metza - Stworzyliście magiczny, niepowtarzalny klimat. Widać, że jesteście mocno skupieni na sztuce - ocenia dziennikarz.

Na naszym polskim podwórku, w Kasi i Kamilu wyjątkowego talentu dopatrzyła się Maria Peszek. - Jest w was czystość i coś bardzo niewinnego. Mam strasznie wielką nadzieję, że uda wam się to zatrzymać - mówi artystka.

– W tym co robiliśmy w ogóle nie było wyrachowania. Trochę nawet śmialiśmy się z tego, że jesteśmy zespołem, który idzie po najmniejszej linii oporu, zupełnie nie narzuca się nikomu, ale owocuje to dość obficie – cieszy się Kamil Durski, założyciel Lilly Hates Roses i autor większości materiału na debiutanckim albumie duetu, zatytułowanym "Something to Happen" .

"Something to happen", debiut duetu Lilly Hates Roses to 13 utworów - osadzonych w indie-folku, wspomaganych awangardową elektroniką, otoczonych melancholijnymi osobistymi tekstami. Płyta nagrana analogowo na "setkę”.

O Kasi i Kamilu bardzo pochlebnie wypowiada się Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino), producent muzyczny płyty "Something to happen". - Bardzo zdolni, świetnie śpiewają, aż trudno uwierzyć że Kasia ma 18, a Kamil 23 lata. No i melodie - dawno nie słyszałem tak dobrych melodii. Oprawianie tych perełek w stosowne koronki codziennie przypominało mi dlaczego lubię być producentem - mówi.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mat.prasowe/Trójka/gs)


Zobacz więcej na temat: koncerty w Polskim Radiu muzyka