Trójka

Tomek Makowiecki w Trójce. Obejrzyj wideo z koncertu!

30.11.2013 21:00
Tomek Makowiecki zagrał na koncercie w Trójce utwory z wydanej na początku października płyty "Moizm".
Tomek Makowiecki
Tomek MakowieckiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio
Obejrzyj
Koncert Tomka Makowieckiego w Trójce, cz. 1
Koncert Tomka Makowieckiego w Trójce, cz.2
Koncert Tomka Makowieckiego w Trójce
Koncert Tomka Makowieckiego w Trójce

Koncert  odbył się w sobotę 30 listopada 2013 r. o godz. 20.05 i był transmitowany na antenie Trójki.

Makowiecki nagrywał płytę "Moizm" w chacie na Kaszubach. Przez dwa tygodnie razem z zepołem stworzyli kilkanaście godzin muzyki. Z tego materiału wybrał najciekawsze fragmenty, które później opracował. Dopieszczanie muzyki zajęło mu trzy lata.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Teksty napisali jego przyjaciele. Wśród nich Marek Jałowiecki (znany z formacji Delons i Generał Stilwell) i Graftmann (Graftmann, Miss Polski), który napisał teksty po angielsku.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

Makowiecki mówi, że jego najnowsza płyta miała być: świadoma, bezkompromisowa, progresywna i osobista. Tak jak credo literackie Krzysztofa Jerzego Cichosza z 1989 roku “Wyznanie Moizmu”, które przedstawia moizm jako prywatną religię wolności.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Czytaj także

"Vena Amoris" Anity Lipnickiej w Trójce!

10.11.2013 11:00
Anita Lipnicka wystąpiła w Trójce z okazji premiery albumu "Vena Amoris". Wyjątkowy nastrój podczas koncertu wprowadziły instrumenty, nadające piosenkom vintage'owe brzmienia, m.in. pedal steel, banjo, czy wibrafon.
Anita Lipnicka zaśpiewała na koncercie utwory ze swojej najnowszej płyty Vena Amoris
Anita Lipnicka zaśpiewała na koncercie utwory ze swojej najnowszej płyty "Vena Amoris"Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio
Obejrzyj
Koncert Anity Lipnickiej cz.1
Koncert Anity Lipnickiej cz.2

Koncert  odbył się w niedzielę 10 listopada 2013 r. o godz. 20.05 i był transmitowany na antenie Trójki.

Słuchaj Trójki w internecie>>>
25 lat koncertów w Trójce - czytaj więcej>>>

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Najnowszy album Anity Lipnickiej zatytułowany "Vena Amoris" składa się 12 klimatycznych utworów, nagranych na żywo, utrzymanych w nurcie alternatywnego popu zabarwianego wpływami stylu "Americana”. Trójka jest patronem medialnym płyty.
Materiał na płytę został zarejestrowany w Londynie pod czujnym okiem realizatora dźwięku Grega Freemana (Mumford And Sons, Grandaddy, Goldfrapp), którego artystka zaprosiła do współpracy nad produkcją płyty.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

Anita Lipnicka o płycie "Vena Amoris”: jak pierwsza faza zakochania>>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Czytaj także

Koncert laureatów konkursu "Piosenkarnia". Zobacz wideo!

17.11.2013 21:00
Fundacja Piosenkarnia Anny Treter już po raz szósty organizuje Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców "Piosenkarnia", który odbywa się w ramach Festiwalu Twórczości Korowód.
Koncert laureatów konkursu Piosenkarnia. Zobacz wideo
Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio
Obejrzyj
Koncert laureatów konkursu "Piosenkarnia" cz.1
Koncert laureatów konkursu "Piosenkarnia" cz.2

Koncert  odbędzie się 17 listopada  2013 (niedziela) o godz. 20.05

"Festiwal Twórczości Korowód" odbywa się w Krakowie od 16 do 23 listopada 2013. Gośćmi szóstej edycji festiwalu będą m.in.: Lech Janerka, Mumio, Andrzej Sikorowski, Basia Stępniak–Wilk, Robert Kasprzycki i Skubas. Trójka jest patronem medialnym festiwalu.

Zobacz, jak młodzi artyści zaprezentowali się w minionym roku >>>>

/

Festiwal wpisał się już na stałe w życie kulturalne Krakowa, a przy pomocy wydawnictw płytowych, programów telewizyjnych i radiowych dociera do publiczności w całej Polsce. – Korowód stara się zgromadzić wokół siebie najbardziej oryginalnych twórców, a przede wszystkim stawia na piosenkę autorską, wykonywaną po polsku. - Pełne sale na wszystkich festiwalowych koncertach świadczą o tym, że piosenka z dobrym tekstem i melodią jest nadal bardzo potrzebna – mówi Anna Treter, dyrektor festiwalu i prezes Fundacji Piosenkarnia. – Co roku staramy się ulepszać formułę i przygotowywać różnorodne i ciekawe propozycje, a przede wszystkim, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom publiczności, nie ograniczamy się do jednego gatunku muzycznego – dodaje.
Jak co roku bardzo istotną częścią festiwalu był ogólnopolski konkurs twórców i wykonawców "Piosenkarnia”. Do finału zakwalifikowało się 13 solistów i zespołów. Młodzi muzycy walczyli o cenne nagrody, profesjonalną sesję nagraniową oraz występ w koncercie na antenie radiowej Trójki.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: koncerty w Polskim Radiu muzyka

Czytaj także

Elektroakustyczna transkrypcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego [wideo]

23.11.2013 16:00
W 80. urodziny jednego z najwybitniejszych kompozytorów współczesnych w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej zaprezentowaliśmy elektroakustyczną transkrypcję utworów muzyki filmowej Krzysztofa Pendereckiego. Na scenie pojawił się duet An On Bast/Maciej Fortuna.
Maciej Fortuna i Anna Suda
Maciej Fortuna i Anna SudaFoto: Andrzej Jarocki/Polskie Radio
Obejrzyj
Elektroakustyczna transkrypcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Koncert  był transmitowany na antenie Trójki. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

An On Bast (Anna Suda) to kompozytorka i producentka muzyki elektronicznej. Ma na koncie 5 albumów i 5 EP-ek wydanych w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA oraz wiele klubowych i festiwalowych koncertów w kraju i za granicą.

Maciej Fortuna to trębacz, kompozytor, jeden z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych polskich muzyków jazzowych. Potwierdza to dwukrotny tytuł "Nowej Nadziei”, przyznany mu w styczniu 2011 i 2012 roku przez czytelników Jazz Forum. W lutym 2011 do wyróżnień dołączyła nominacja do Fryderyka 2011 (kat. Jazz/Debiut Fonograficzny Roku) za autorską płytę "Lost Keys” zespołu Maciej Fortuna Quartet.

Zobacz serwis specjalny Polskiego Radia poświęcony Krzysztofowi Pendereckiemu

Muzyka Krzysztofa Pendereckiego w wersji zaproponowanej przez młodych artystów ukaże się na płycie 23 listopada 2013 roku. Album przygotowywany jest za zgodą oraz przy pomocy kompozytora.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Penderecki muzyka