Trójka

Niezwykły koncert Mieczysława Szcześniaka i AudioFeels

15.12.2013 21:00
Zapraszamy do obejrzenia występu Mieczysława Szcześniaka z towarzyszeniem zespołu AudioFeels. Wokaliści tej formacji w niezwykły sposób, wykorzystując własne głosy, imitują instrumenty.
Mieczysław Szcześniak i AudioFeels
Mieczysław Szcześniak i AudioFeelsFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio
Obejrzyj
Niezwykły koncert Mieczysława Szcześniaka i AudioFeels cz.1
Niezwykły koncert Mieczysława Szcześniaka i AudioFeels, cz.2
Mieczysław Szcześniak i AudioFeels w Trójce!
Mieczysław Szcześniak i AudioFeels w Trójce!
Mieczysław Szcześniak i AudioFeels w Trójce!
Mieczysław Szcześniak i AudioFeels w Trójce!

Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć zarówno przeboje Mietka Szcześniaka, jak i utwory zespołu AudioFeels w nowych aranżacjach.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Mieczysław Szcześniak to artysta wyjątkowy, jego muzykalność, tembr głosu, repertuar, niezależność oraz współpraca z najlepszymi sprawiły, że od wielu lat, niezmiennie, cieszy się szacunkiem znawców i publiczności. Wyznacza trendy, toruje drogę następcom, jest wzorem dla wielu muzyków młodszego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele płyt - solowych i udziały w projektach innych artystów. Jego największe przeboje "Dumka na dwa serca" (w duecie z Edytą Górniak), "Przytul mnie mocno", "Zaczekam", "No co ty na to?", "Spoza nas", " O niebo lepiej", "Twoja miłość", czy "Kocham" na stałe wpisały się do kanonu polskiej piosenki. Artysta wielokrotnie był nagradzany na prestiżowych festiwalach. Zdobywca "Bursztynowego Słowika" i wielu innych cennych nagród.

Dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi i wybitnym umiejętnościom wokalnym Mieczysław Szcześniak niejednokrotnie był uznany za najlepszy głos męski w kraju. Artysta ceniony jest za dynamikę i energię oraz pozytywny przekaz i liryzm trafiający wprost do serc słuchaczy.

AudioFeels to z kolei przedstawiciele stylu Vocal Play. Jest to nowatorskie podejście do śpiewania, które polega na imitacji instrumentów, poprzez maksymalne wykorzystanie ludzkiego głosu. Dlatego w wykonywanych utworach można usłyszeć trąbki, gitarę basową i elektryczną, perkusję i instrumenty smyczkowe.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

Grupa koncertowała m.in. w Polsce, Niemczech, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Rosji i Monaco. Zdobyła też najwyższe nagrody na międzynarodowych festiwalach w Lisku i Nowym Jorku. W Polsce zespół był nominowany do nagrody "Fryderyki" w kategorii "Nowa twarz fonografii" oraz "Zespół roku" podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zespół wydał trzy płyty CD oraz jedną DVD. Najnowszym wydawnictwem jest płyta "Świątecznie" która zawiera najpiękniejsze polskie kolędy i zagraniczne utwory świąteczne. Album swoją premierę miał 4.12.2013 r.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(gs, materiały prasowe)

Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Tomek Makowiecki w Trójce. Obejrzyj wideo z koncertu!

30.11.2013 21:00
Tomek Makowiecki zagrał na koncercie w Trójce utwory z wydanej na początku października płyty "Moizm".
Tomek Makowiecki
Tomek MakowieckiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio
Obejrzyj
Koncert Tomka Makowieckiego w Trójce, cz. 1
Koncert Tomka Makowieckiego w Trójce, cz.2

Koncert  odbył się w sobotę 30 listopada 2013 r. o godz. 20.05 i był transmitowany na antenie Trójki.

Makowiecki nagrywał płytę "Moizm" w chacie na Kaszubach. Przez dwa tygodnie razem z zepołem stworzyli kilkanaście godzin muzyki. Z tego materiału wybrał najciekawsze fragmenty, które później opracował. Dopieszczanie muzyki zajęło mu trzy lata.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Teksty napisali jego przyjaciele. Wśród nich Marek Jałowiecki (znany z formacji Delons i Generał Stilwell) i Graftmann (Graftmann, Miss Polski), który napisał teksty po angielsku.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

Makowiecki mówi, że jego najnowsza płyta miała być: świadoma, bezkompromisowa, progresywna i osobista. Tak jak credo literackie Krzysztofa Jerzego Cichosza z 1989 roku “Wyznanie Moizmu”, które przedstawia moizm jako prywatną religię wolności.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Czytaj także

Matt Dusk na koncertowy jubileusz Trójki (wideo)

29.11.2013 20:00
Jazzowy wokalista, nazywany następcą Franka Sinatry, wystąpił w Muzycznym Studio PR im. Agnieszki Osieckiej. Jego koncert, podczas którego promował najnowszy album "My Funny Valentine: A Chet Baker Songbook", uświetnił 25-lecie koncertów w Trójce.
Matt Dusk na koncertowy jubileusz Trójki (wideo)
Foto: Andrzej Bołdaniuk
Posłuchaj
01'18 Matt Dusk rozmawia z publicznością (Koncerty w Trójce)
więcej
Obejrzyj
Koncert Matta Duska w Trójce (cz. 1)
Koncert Matta Duska w Trójce (cz. 2)

Koncert odbył się  29 listopada i był transmitowany na antenie Trójki. Na retransmisję zapraszamy 1 stycznia po godz. 21.

Podczas występu Matt Dusk otrzymał "Diament Trójki". Artysta odebrał również Złotą Płytę za album "My Funny Valentine: A Chet Baker Songbook".

W tym roku mija 25 lat, odkąd Trójka rozpoczęła emisję koncertów z udziałem publiczności. W Trójkowym studiu zagrali najznakomitsi polscy muzycy i gwiazdy światowego formatu. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny cykl audycji przypominający koncertową historię Programu Trzeciego PR. Dodatkowo odbyły się trzy niezwykłe koncerty.

Jaromír Nohavica i Artur Andrus z "Diamentami Trójki"

"Diament Trójki" dla Randy Crawford

Od 8 października do 8 listopada Michał Margański prezentował kolejne odcinki specjalnego cyklu audycji pod tytułem "25 lat koncertów w Trójce" . Autor przypomniał historię Trójkowej sceny muzycznej - początki emitowania koncertów, atmosferę panującą w studiu, czasy, kiedy przemysł muzyczny jeszcze raczkował. Tłumaczył, skąd się bierze magia Muzycznego Studia PR im. Agnieszki Osieckiej , z którego transmitowane są koncerty, a także opowiadał o najważniejszych osobach organizujących te wydarzenia - nie zawsze pierwszoplanowych. Każdy odcinek ilustrował fragment przypominanego koncertu, wybrany spośród 900 występów zrealizowanych w ciągu 25 lat.

25 lat koncertów w Trójce>>>

Jubileusz koncertowego ćwierćwiecza uświetniły już występy Jaromíra Nohavicy i Artura Andrusa oraz Randy Crawford , którzy odebrali "Diamenty Trójki" .

/

Matt Dusk to kanadyjski wokalista, który jako nastolatek fascynował się muzyką poważną i operową. Kiedy usłyszał utwory Tony'ego Bennetta i Sarah Vaughan jego muzyczne zainteresowania zaczęły orbitować wokół jazzu i swingu.

Do tej pory wydał siedem albumów – najnowszy, zatytułowany "My Funny Valentine: The Chet Baker Songbook", to zestaw interpretacji jazzowych standardów Cheta Bakera. Kanadyjskiemu wokaliście towarzyszą tu m.in. nagrodzony Grammy kubański trębacz i pianista jazzowy Arturo Sandoval, zdobywcy kanadyjskiej nagrody Juno: wokalistka Emily-Claire Barlow i trębacz Guido Basso, oraz 80-osobowa orkiestra.

Jest też niespodzianka dla polskich fanów artysty - płytę otwiera utwór "All The Way", w którym Matt Dusk śpiewa z Edytą Górniak. Sponsorem koncertu był PZU.

(mk/mat.prasowe)

Zobacz więcej na temat: koncerty w Polskim Radiu

Czytaj także

Nastrojowy koncert Moniki Borzym

08.12.2013 21:00
Jak zza fortepianu w warszawskiej szkole muzycznej trafić w objęcia największych współczesnych jazzmanów? Kiedy Monika Borzym o tym opowiada, rzecz wydaje się najprostsza na świecie. Młoda i utalentowana wokalistka jazzowa, która dzieli swój czas między Polskę i USA, wystąpiła na scenie Trójki.
Nastrojowy koncert Moniki Borzym
Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

- Z wykonywaniem tego zawodu łączą się sytuacje od których nie da się odkleić - zauważa Monika Borzym. - Nie kręcą mnie na przykład takie sytuacje, że stoję przed kamerą i ruszam ustami niczym w mini playback show. Jestem od śpiewania piosenek, aktorzy są od grania ról, dlatego nie zagrałam w moim ostatnim teledysku. Pojawiłam się tam tylko na chwilę - opowiadała artystka w sobotniej "Liście osobistej".

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

Premiera jej nowej płyty "My Place" miała miejsce 15 października. Producentem albumu jest Matt Pierson, któremu polska artystka postanowiła zaufać po raz drugi, po świetnie przyjętym debiucie "Girl Talk".

Jej najważniejszym partnerem na "My Place" nie był jednak żaden bohater amerykańskich scen, ale Polak, kolega ze szkoły, pianista Mariusz Obijalski. To on jest autorem lwiej części materiału, współodpowiada również za aranżacje. - To jest Midas, taki gość, który czego się nie dotknie, to mu od razu wychodzi - chwali go wokalistka. - Jest autorem zdecydowanej większości muzyki na płycie - podkreśla.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: Jazz koncerty w Polskim Radiu