Trójka

Złota płyta dla dziennikarzy muzycznych Trójki

09.12.2010 12:48
Wczoraj (9 grudnia) Piotr Metz i Piotr Stelmach odebrali złotą płytę za czteropłytowy album "Polski Top Wszech Czasów".

Wielbiciele corocznej audycji "Polski Top Wszech Czasów" oraz Piotra Metza i Piotra Stelmacha mogli spotkać się z ulubionymi dziennikarzami w EMPIK-u przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie, gdzie nastąpiło uroczyste wręczenie złotej płyty. Przy tej okazji trójkowi dziennikarze podpisywali płytę.

Czteropłytowy album "Polski Top Wszech Czasów" ukazał się 29 listopada nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia. Zawarto na nim zbiór najpopularniejszych polskich utworów wybranych przez słuchaczy radiowej Trójki oraz jej czołowych dziennikarzy muzycznych.

Na płytach usłyszeć będzie można takich artystów jak:
Grzegorz Turnau & G. Dalaras, T. Love, Zbigniew Hołdys, Dżem, Brygada Kryzys, TSA, Tilt, Maanam, Lech Janerka, Perfect, Lao Che, Ziyo, Kult, Daab, Sztywny Pal Azji, Turbo, Aya RL, Wolna Grupa Bukowina, Tadeusz Woźniak, Voo Voo, The Car Is On Fire, De Su, Hatifnats, Myslovitz.

Płyta do nabycia na sklep.polskieradio.pl

 

Lista "Polski Top Wszech Czasów" nadawana jest od 3 lat. O tym, co się na niej znajdzie, decydują oczywiście trójkowi słuchacze. Wyniki prezentowane są na antenie w dniach 1-3 maja.

Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Polski Top Wszech Czasów na płytach

W sprzedaży ukazał się pierwszy z dziewięciu tomów kolekcji muzycznej Polski Top Wszech Czasów, przygotowanej przez Wydawnictwo Bauer i Trójkę.

 

W sprzedaży ukazał się pierwszy z dziewięciu tomów kolekcji muzycznej Polski Top Wszech Czasów, przygotowanej przez Wydawnictwo Bauer i Trójkę.

Na dziewięciu płytach CD znajdą się największe zdaniem naszych słuchaczy polskie przeboje wszech czasów, m.in. "Sen o Warszawie"; "Kocham Cię kochanie moje"; "Jolka Jolka pamiętasz", "Biała flaga", "Nie dokazuj", wykonywane m.in. przez Maanam, Budkę Suflera, Beatę Kozidrak, Marka Grechutę, Republikę, Grzegorza Turnaua i Perfect.

 

Teksty do książek dołączanych do każdej płyty powstały w ścisłej współpracy z dziennikarzami Trójki - Piotrem Metzem, Piotrem Baronem i Piotrem Stelmachem. Książki będą zawierać także unikalne zdjęcia artystów oraz teksty piosenek.

Pierwszy tom kolekcji Polski Top Wszechczasów jest do nabycia w promocyjnej cenie 9,99 zł. Następne części serii pojawiać się będą w sprzedaży co tydzień do 2 czerwca br.

Kolekcja będzie promowana w tytułach Wydawnictwa Bauer, w portalu Interia.pl, na antenie radiowej Trójki oraz w Polsacie, TVN i TVP.

Czytaj także

Oto wyniki trzeciego Polskiego Topu Wszech Czasów

Trójkowy Polski Top Wszech Czasów za nami. Słuchacze wybrali swoje ulubione piosenki.

Za nami trzeci trójkowy Polski Top Wszech Czasów. Przez dwanaście majowych godzin (1-3 maja, w godz. 19-23) słuchacze Trójki słuchali swoich ulubionych, ich zdaniem najważniejszych i najlepszych polskich piosenek. Jak było w tym roku?

Pozycja lidera Polskiego Topu Wszech Czasów wydaje się niezagrożona, podobnie jak w ubiegłym roku na szczycie znalazł się „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. W pierwszej setce naliczyliśmy aż dziewięć piosenek Dżemu i osiem zespołu Kult – to tegoroczni rekordziści. I to właśnie dwie piosenki Kultu są jedynymi nowościami w pierwszej dziesiątce najnowszego zestawienia. Kazik, już solo, otwiera drugą dziesiątkę. Co ciekawe, mimo tysięcy oddanych głosów, jego „12 groszy” idealnie znów na 11. miejscu. Oczko niżej najmłodsza piosenka w czołówce zestawienia, „Długość dźwięku samotności” Myslovitz. I tak dalej… Bo przecież każdy z tych utworów jest ważny, dla tych, którzy na niego głosowali, ale i dla tych, którzy – jak co roku – słuchali w Trójce jedynego takiego zestawienia najlepszej polskiej muzyki wszech czasów. Naszej muzyki.

Oto pierwsza dziesiątka:

1. Dziwny jest ten świat - Czesław Niemen
2. Autobiografia - Perfect
3. Biała flaga - Republika
4. List do M. - Dżem
5. Nie pytaj o Polskę - Obywatel G.C.
6. Arahja - Kult
7. Dni, których nie znamy - Marek Grechuta
8. Skóra - Aya RL
9. Polska - Kult
10. Do Ani - Kult

Zobacz wyniki