Historia matki małych dzieci chorej na raka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Historia matki małych dzieci chorej na raka
Foto: Glow Images/East News

Macierzyństwo i choroba - to w wielkim skrócie historia bohaterki. - Miałam 29 lat, dwójkę dzieci w przedszkolu i okazało się, ze jestem chora na raka - opowiada.

Posłuchaj

Historia matki małych dzieci chorej na raka (Matka Polka Feministka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

- Pół roku trwało od momentu, kiedy po raz pierwszy zjawiłam się u lekarza, do czasy, gdy postawiono mi diagnozę. Rak jelita. Pierwsze objawy to krew w kale, częste bieganie do toalety i odczuwalny dyskomfort. Umówiłam  się na kolonoskopię. Po reakcji pielęgniarki, która mnie obudziła, wiedziałam, że jest niedobrze. Lekarz wylał na mnie kubeł zimnej wody, to była jego metoda, żebym nie pomyślałam, że jeszcze sobie z tym pożyję i samo się wyleczy - mówi

Ania miała 4 lata, Jaś 6. - Dzieciaki były dla mnie mobilizacją, musiałam zacząć się zastanawiać nad tym, co będzie z nimi, jeśli mnie nie będzie. Rozważać wszystkie scenariusze, łącznie z najgorszymi. Wiedziałam, że muszę zrobić wszystko, żeby się wyleczyć. Po operacji usłyszałam, że jest w porządku, dalej wzięłam chemię i zanim zdążyłam zrobić wyniki byłam w ciąży z Mają. Badania wyszły ok. trafiłam do lekarza pierwszego kontaktu, który mi powiedział, że jestem nienormalna. Miałam zaprzyjaźnionego ginekologa, o którym wiedziała, że  nie powie mi, że jestem nienormalna i że będziemy robić wszystko, żeby było dobrze - opowiada bohaterka audycji.

- Gdy urodziła się Majka, dostałam wielki znak nadziei, że jest super, że będzie dobrze. Tak jakbym sama odzyskała swoje życie. Widziałam, jak schodziło powietrze z moich bliskich , jak oni to ze mną przeżywali. Maja nie była ostatnim, trzecim szczęściem. Gabryśka była kompletnym zaskoczeniem. Czy umiem doceniać życie? Staram się zauważać chwilę, pamiętam jak są ulotne - mówi gość Joanny Mielewczyk.

Na audycję Joanny Mielewczyk "Matka Polka Feministka" zapraszamy we wtorki o 16.40.

(mp)

Polecane