Trójka

Kto na szczycie LP3? Dawid Podsiadło, Sting, a może...

18.10.2013 13:30
W zeszłym tygodniu na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego królowała piosenka "Nieznajomy" Dawida Podsiadło, na drugim miejscu uplasował się Sting z utworem "Practical arrangement", trzecie należało do zespołu Pearl Jam i piosenki "Sirens".
Musical Stinga The Last ship zostanie wystawiony na Broadwayu w 2014 roku
Musical Stinga "The Last ship" zostanie wystawiony na Broadway'u w 2014 rokuFoto: youtube.com

Tak wygląda pierwsza dziesiątka 1654. notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego:

1. NIEZNAJOMY Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło odebrał platynową płytę za "Comfort And Happiness"
2. PRACTICAL ARRANGEMENT Sting

Sting: spotkanie z Królową Matką zmieniło moje życie
3. SIRENS Pearl Jam 
4. GRAFFITI ON THE TRAIN Stereophonics    
5.  SHOULD BE HIGHER Depeche Mode

Andy Fletcher z Depeche Mode: zakochaliśmy się w utworach z "Delta Machine"!
6. DO I WANNA KNOW? Arctic Monkeys  
7. GOD IS DEAD? Black Sabbath   
8. OUT OF HAND Deep Purple

Ritchie Blackmoore i jego bachowski riff wszech czasów
9. MIND YOUR MANNERS Pearl Jam

10. HEN, HEN Anita Lipnicka 
Anita Lipnicka o płycie "Vena Amoris”: jak pierwsza faza zakochania

Na Listę Przebojów Programu Trzeciego zapraszamy w każdy piątek, od godz. 19.00 do 22.00.

Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Dawid Podsiadło: czuję się nagi śpiewając po polsku

28.05.2013 09:40
Widzowie zapamiętali go z bardzo osobistych wykonań utworów Stinga czy Coldplay. Dawid Podsiadło, który postanowił nagrać płytę ze swoimi aranżacjami, przyjął zaproszenie do Czwórki.
Dawid Podsiadło w Czwórce
Dawid Podsiadło w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski
Posłuchaj
21'06 Dawid Podsiadło opowiada o swojej debiutanckiej płycie (Ex Magazine/Czwórka)
więcej
Obejrzyj
Dawid Podsiadło opowiada o swojej debiutanckiej płycie (Ex Magazine/Czwórka)

Już 28 maja swoją premierę miała debiutancka płyta Dawida Podsiadło "Comfort and Happines". To album, na który czekało wielu. Artysta zapowiadał wiele niespodzianek.
- Moje życie po udziale w talentshow zmieniło się drastycznie - przyznaje artysta. - Dziś udzielam wielu wywiadów - dodaje. 23 maja Dawid obchodził 20 urodziny, w tym czasie jego płyta była już w tłoczni.
Podsiadło przyznaje, że nie spodziewał się tak dużych rzeczy na swojej drodze. - Nie wiedziałem, że to tak intensywnie angażuje. To są całe dnie ciężkiej pracy, ale takiej zwiastującej dobre rzeczy. Wszystko, co się dzieje jest tak duże, że wydaje mi się, że nie mam prawa myśleć o tym, co jeszcze chciałbym robić - dodaje.
Teledysk do singla promujacego album jest już gotowy. Został nagrany w ciagu jednego dnia, w wielu miejscach Warszawy. Krytycy muzyczni debiut Dawida Podsiadło oceniają jako melancholijny. Artysta zapowiada jednak, że na koncert ma przygotowane też mocniejsze utwory. - Mam utwory, których nie ma na płycie i one mocno wzmacniają i ożywią koncerty. Kiedy na próbach gramy te spokojne utwory to one i tak są mocne i można przy nich tupnąć nogą - mówi muzyk.
Dawid Podsiadło przyznaje, że lepiej czuje się w angielskim repertuarze. - Nagi czuję się śpiewając po polsku. Moim zdaniem lepiej mi idzie po angielsku. Śpiewając po polsku wydaje mi się, że widać moje niedoskonałości - wyjaśnia gość Czwórki. - Jednak pracowaliśmy tyle nad tym albumem, że już się zdążyłem ubrać po nim.
Jak wyglądała praca nad płytą "Comfort and Happines", z kim była tworzona, dlaczego Dawid Podsiadło zdecydował się na udział w talentshow, czego słucha młody artysta i co by chciał jeszcze zrobić w życiu dowiesz się słuchając rozmowy Uli Kaczyńskiej z Dawidem Podsiadło w "Ex Magazinie".
(pj)

Dawid
Dawid Podsiadło z zespołem w Czwórce /fot. Bartosz Bajerski

Czytaj także

Dawid Podsiadło w Trójce. Zobacz galerię zdjęć!

19.09.2013 12:00
Obiecuje, że będzie robił dobrą muzykę, dopóki mu starczy sił. Widzów telewizji zachwycił osobistymi wykonaniami utworów Stinga i Coldplay. W maju wyszła jego debiutancka płyta.
Dawid Podsiadło zagrał wyjątkowy koncert w Trójce
Dawid Podsiadło zagrał wyjątkowy koncert w TrójceFoto: Jacek Konecki

Audycja powstaje we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Dawid Podsiadło w czerwcu 2012 roku wygrał drugą edycję programu telewizyjnego "X-Factor". Jak sam przyznaje, zupełnie nie przeszkadza mu łatka laureata talent show. "Bo wiem, że stamtąd nie pochodzę. Mam nadzieje, że moją muzyką udowodnię, iż miałem tę pasje i te pomysły jeszcze długo przed programem. Telewizja tylko pomogła mi zrealizować moje marzenia znacznie szybciej i mocniej" - powiedział Dawid Podsiadło.

Artysta ma 20 lat i pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Śpiewa, komponuje, pisze teksty piosenek, gra na gitarze, klawiszach i puzonie. 28 maja ukazała się jego debiutancka płyta "Comfort And Happiness" . To album, na który czekało wielu, więc w ciągu 3 dni w sklepach wyczerpał się pierwszy nakład, a miesiąc po premierze płyta pokryła się platyną. Debiutancki singiel "Trójkąty i kwadraty” szturmem zdobywał muzyczne listy przebojów. Dawid Podsiadło w wywiadach podkreślał, iż ma nadzieję, że pomimo sukcesów woda sodowa nie uderzy mu do głowy. "Jeśli tak się nie stanie, będę robił dobrą muzykę, dopóki wystarczy mi na to sił" - mówił.

W wakacje artysta wystąpił na dwóch imprezach: Open’er Festival oraz Coke Live Music Festival.

Posłuchaj Trójkowych koncertów na moje.polskieradio.pl

Krytycy muzyczni debiut Dawida Podsiadło określają mianem "melancholijny". Artysta zapowiada jednak, że na występy ma przygotowane mocniejsze utwory. - Takie, których nie ma na płycie, a które wzmacniają i ożywiają koncerty. Kiedy na próbach gramy te spokojne piosenki, to one i tak okazują się mocne i można przy nich tupnąć nogą - mówi muzyk.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

sm

Czytaj także

Dawid Podsiadło odebrał platynową płytę za "Comfort And Happiness"

19.09.2013 17:00
- Kilka miesięcy temu oglądałem w telewizji artystów, którzy otrzymywali taką płytę. Teraz sam ją trzymam. To jest niesamowite. Dziękuję bardzo! - powiedział Dawid Podsiadło. Platynową płytę otrzymała także Trójka, która jest patronem albumu "Comfort And Happiness".
Debiutancki album Dawida Podsiadło, wydany w maju i zatytułowany Comfort and Happiness osiągnął status platynowej płyty miesiąc po premierze.
Debiutancki album Dawida Podsiadło, wydany w maju i zatytułowany "Comfort and Happiness" osiągnął status platynowej płyty miesiąc po premierze.Foto: Jacek Konecki
Posłuchaj
03'25 Dawid Podsiadło odebrał w Trójce platynową płytę
więcej

W imieniu Trójki płytę odebrała Zofia Sylwin.
Dawid Podsiadło ma 20 lat i pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Śpiewa, komponuje, pisze teksty piosenek, gra na gitarze, klawiszach i puzonie. 28 maja ukazała się jego debiutancka płyta "Comfort And Happiness" . To album, na który czekało wielu, więc w ciągu 3 dni w sklepach wyczerpał się pierwszy nakład, a miesiąc po premierze płyta pokryła się platyną.

Debiutancki singiel "Trójkąty i kwadraty” szturmem zdobywał muzyczne listy przebojów. Dawid Podsiadło w wywiadach podkreślał, iż ma nadzieję, że pomimo sukcesów woda sodowa nie uderzy mu do głowy. "Jeśli tak się nie stanie, będę robił dobrą muzykę, dopóki wystarczy mi na to sił" - mówił.

LP3: Dawid Podsiadło "Nieznajomy">>>

Dawid Podsiadło w "Offensywie", czyli pra, pra, pra, prapremiera >>>

W wakacje artysta wystąpił na dwóch imprezach: Open’er Festival oraz Coke Live Music Festival.

Posłuchaj Trójkowych koncertów na moje.polskieradio.pl

Krytycy muzyczni debiut Dawida Podsiadło określają mianem "melancholijny". Artysta zapowiada jednak, że na występy ma przygotowane mocniejsze utwory. - Takie, których nie ma na płycie, a które wzmacniają i ożywiają koncerty. Kiedy na próbach gramy te spokojne piosenki, to one i tak okazują się mocne i można przy nich tupnąć nogą - mówi muzyk.

gs

Zobacz więcej na temat: Dawid Podsiadło muzyka