Logo Polskiego Radia
POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT

Związki partnerskie "jeszcze w tej kadencji"

IAR / PAP
Agnieszka Kamińska 07.12.2011
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania chce, by uchwalono ustawę o związkach partnerskich. Prace nad nią Sejm zaczął tuż przed wakacjami.
  • Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.
  • Agnieszka Kozłowska-Rajewicz w "Salonie politycznym Trójki", 7.12.2011
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz w Salonie politycznym Trójki,
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz w "Salonie politycznym Trójki",

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz mówiła w "Salonie Politycznym Trójki", że będzie wspierać tę ustawę na jej ścieżce legislacyjnej. Jej zdaniem, dużo łatwiejsza z punktu widzenia prawa byłaby możliwość wprowadzenia legalności związków homoseksualnych. To rozwiązanie napotyka jednak opór.

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz chce, by Sejm pracował nad nowym projektem ustawy o związkach partnerskich. Jej zdaniem, ten zaproponowany przed wakacjami, choć szedł w dobrym kierunku, miał sporo "błędów i niedociągnięć". W opinii pełnomocnik, jeżeli zostaną one usunięte, prace nad projektem przebiegną sprawnie. Jeżeli tak się nie stanie, polityków czeka "długa i burzliwa dyskusja" - mówiła Kozłowska-Rajewicz.

Projekt ustawy o związkach partnerskich złożył Sojusz Lewicy Demokratycznej. SLD chciało, by pary homo- oraz heteroseksualne mogły zarejestrować związek u notariusza. To dawałoby im prawo do dziedziczenia po sobie oraz wspólnego rozliczania się z podatków. Przedstawiciele Ruchu Palikota zapowiadali, że jednym z pierwszych projektów , które złożą w Sejmie, będzie ustawa o związkach partnerskich.

IAR

Bądź z nami w kontakcie:

Najczęściej czytane

Na antenie:
Polecamy: