Czy rozszerzyć dostęp do broni palnej?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Czy rozszerzyć dostęp do broni palnej?
Plany rozszerzenia dostępu do broni wywołują w Polsce duże kontrowersje. W audycji dyskutowaliśmy ze zwolennikami i z przeciwnikami takiego rozwiązania Foto: pixabay.com/CC0 Public Domain/mullannix930

Wśród priorytetów polityków PiS jest punkt może nie najważniejszy, ale bardzo ciekawy - rozszerzenie dostępu do broni palnej. Co przemawia za, a co przeciw takiej zmianie?

Posłuchaj

Goście Kuby Strzyczkowskiego o dostępie do broni palnej (Za, a nawet przeciw/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W Polsce są trzy jednostki broni na 100 mieszkańców. Średnia w Unii Europejskiej to 30 sztuk, a w Stanach Zjednoczonych aż 90 sztuk!

- Broń palna w rękach praworządnych i zdrowych psychicznie obywateli nie niesie za sobą żadnego niebezpieczeństwa - przekonuje Andrzej Turczyn - prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ruch Obywatelski Miłośników Broni.

Innego zdania jest Wojciech Kulesza z Uniwersytetu SWPS. Jego zdaniem nie da się obronić tezy, że im więcej będzie broni, tym będzie bezpieczniej.

Jakie argumenty przywołują adwersarze? Czy jest szansa na to, żeby w Polsce rozszerzono dostęp do broni palnej? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: Sebastian Kuczyński (użytkownik broni palnej), Stanisław Pięta (poseł PiS), Mirosław Klekot (firma Kolter), Marek Wałkuski (korespondent Polskiego Radia z Waszyngtonu), Andrzej Turczyn (prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Ruch Obywatelski Miłośników Broni), Wojciech Kulesza (Uniwersytet SWPS)
Data emisji: 20.01.2015
Godzina emisji: 12.07

mp/ei

Polecane