Logo Polskiego Radia
POLSKIE RADIO - HISTORIE DOBRZE OPOWIADANE OD 90 LAT

Dokąd wyprowadzimy się z Ziemi?!

Trójka
Gabriela Skonieczna 05.06.2013
W środę obchodziliśmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. - Warto usiąść tego dnia na skwerze czy w lesie i uświadomić sobie, że Ziemia jest jedynym domem, który mamy i wszyscy powinniśmy o nią dbać - mówi Małgorzata Kossowska z organizacji ekologicznej WWF Polska.
  • Dokąd wyprowadzimy się z Ziemi?! (Instrukcja obsługi człowieka/Trójka)
Kopalni odkrywkowa węgla brunatnego Garzweiler w Niemczech
Kopalni odkrywkowa węgla brunatnego Garzweiler w Niemczech, foto: Raimond Spekking/Wikipedia/CC

- Zanim kupimy kolejny telefon komórkowy, zastanówmy się, czy jest nam naprawdę potrzebny. Zwracajmy też uwagę, jak zapakowane są rzeczy, które kupujemy. Te opakowania potem lądują w śmieciach - dodaje gość Grażyny Dobroń, zachęcając wszystkich do segregowania śmieci i zamiany samochodu na rower.

Więcej rozmów Grażyny Dobroń na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Światowy Dzień Ochrony Środowiska jest nam potrzebny, żebyśmy sobie uzmysłowili na jakiej planecie żyjemy; co robimy na co dzień i jak to na nią wpływa. - To jakim powietrzem oddychamy, jaką wodę pijemy i jakie jedzenie jemy, zależy w dużym stopniu od nas, bo ochrona środowiska zaczyna się w naszych domach - przypomina Małgorzata Kossowska.

Problemy ekologiczne to nie tylko problemy przyrody. W wyniku złego gospodarowania doszło do całkowitego wytrzebienia populacji dorsza, żyjącego u wybrzeży Kanady. Zachwiało to nie tylko ekosystemem, ale również sytuacją ekonomiczną, bo 40 tysięcy ludzi straciło pracę. - Musimy pamiętać, że to wszystko jest połączone, my mamy wpływ na przyrodę, a ona ma wpływ na nas - podkreśla gość "Instrukcji obsługi człowieka".

"Instrukcja obsługi człowieka" w Trójce - od poniedziałku do czwartku o godz. 11.15.

Bądź z nami w kontakcie:

Najczęściej czytane

Podziemne Radio Solidarność
Na antenie:
Polecamy: