MBK na Festiwalu Miłosza - dzień ostatni

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
MBK na Festiwalu Miłosza - dzień ostatni

To już ostatni dzień 2. FESTIWALU CZESŁAWA MIŁOSZA w Krakowie. Jest więc okazja podsumować go, zapowiedzieć ostatni wieczór i powspominać poetę przed kolejną falą zainteresowania nim w dniu 100. rocznicy urodzin – 30 czerwca.

Posłuchaj

Zaprasza Barbara Marcinik
+
Dodaj do playlisty
+

Festiwalowi patronuje jego "Rodzinna Europa", wznowiona przez Wydawnictwo Literackie. Może uda się przyjrzeć publikacjom jubileuszowym.

/

Niestety nie mogłam przywieźć do Krakowa  swojej biblioteki, w której książki Miłosza i o nim stanowią dominantę. Szczęśliwie natomiast moje zaproszenie przyjęli: ADAM ZAGAJEWSKI ( A5 wydało właśnie jego nowy tom esejów, pod tytułem "Lekka przesada") – poeta, profesor, który poprowadzi dzisiejszy festiwalowy wieczór z udziałem poetów ze Wschodu – "WIELKIE KSIĘSTWO POEZJI" oraz pani ANIA DYMNA, w roli gościa specjalnego, dbająca o to, by wiersze Miłosza czytane były nie tylko "okolicznościowo".

Nie wykluczam obecności innego jeszcze gościa Festiwalu bądź organizatora, ale, kto to będzie, tego nie wiem.

Pawilon
Pawilon Miłosza

Nasze spotkanie zaplanowaliśmy w Pawilonie Wyspiańskiego. Za pomoc w realizacji tej i innych audycji z Festiwalu Miłosza dziękujemy KRAKOWSKIEMU BIURU FESTIWALOWEMU.

W części pierwszej, krótszej tego wydania MBK wystąpi ANDRZEJ-DUDI-DUDZIŃSKI, który ilustrował haiku Miłosza, ale tym razem zaprosi nas na wystawę swoich prac do Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie, otwartą wczoraj i będącą także formą uczczenia okrągłej rocznicy – pracy twórczej Dudiego. Tytuł wystawy – jak to u tego artysty – zabawny: "Pierwszych czterdzieści lat [1971-2011]".

Co – jeszcze – łączy grafika, malarza z poetą? To okaże w tym wydaniu "Magazynu Bardzo Kulturalnego"

Zapraszam w niedzielę 15 maja tuż po 14.00, Barbara Marcinik.

Polecane