Malta 2012: komunia i jakość będą trwać

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Malta 2012: komunia i jakość będą trwać
Spektakl "Memory" w wykonaniu Living Dance Studio Foto: fot. Ricky Wong/malta-festival.pl

- Staliśmy się poważnym partnerem dla współczesnych artystów polskich oraz europejskich w tym sensie, że nie tylko pokazujemy, lecz także produkujemy i proponujemy wiele rzeczy nowych - tak Festiwal Malta podsumowali w Trójce jego organizatorzy.

Posłuchaj

Podsumowanie Malty w "MBK"
+
Dodaj do playlisty
+

Od trzech lat Malta Festival Poznań wybiera przewodni temat, wokół którego skupia się największa część wydarzeń. Po "Flamandach" i "Wykluczonych" tematem przewodnim stały się w tym roku "Akcje Azjatyckie". - Mamy zaplanowane kolejne tematy do 2015 roku - zapowiedziała Katarzyna Tusz, opiekunka tzw. Idiomu.

Organizatorzy podkreślają, że Idiom stanowi swego rodzaju drogowskaz dla publiczności, który grupuje wszystkie wydarzenia dotyczące danego tematu. W poczuciu dyrektora Festiwalu, Michała Merczyńskiego nadawanie idiomu kolejnym odsłonom Malty ma sens, gdyż pozwala na głębsze wchodzenie w zagadnienia istotne. Poza tym towarzyszy temu pewien rodzaj "pracy organicznej", czyli publikacje oraz spotkania autorskie.

- Coraz częściej występujemy w roli producenta. W tym roku zainicjowaliśmy powstanie opery "Slow Man" i zaprosiliśmy do współpracy Teatr Wielki im. St. Moniuszki w Poznaniu. Angażujemy się też w koprodukcje z artystami polskimi oraz zagranicznymi - podkreśliła wicedyrektor Karina Adamska.

Michał Merczyński zapewnił, że na Malcie zawsze poruszane będą tematy istotne, a coś, co można nazwać "społeczną komunią", otoczone zostanie szczególną troską.

O dwóch rękawach różnej długości, odnajdowaniu Azji w sobie, zmianach w koncepcji festiwalu i wstydzie za poznański rynek, a także o planach na przyszłość, goście Barbary Marcinik opowiadali w "Magazynie Bardzo Kulturalnym - 8 lipca". Wysłuchaj całej rozmowy.

Wszystkie Trójkowe relacje z Malta Festival Poznań 2012 można znaleźć TU>>

Polecane