Trójka

Agnieszka Matysiak śpiewa piosenki Edith Piaf. Zobacz wideo!

29.12.2013 08:00
Zanim Agnieszkę Matysiak obwołano idealną interpretatorką piosenek Edith Piaf, a stało się to po premierze sztuki Pam Gems "Piaf" w reżyserii Jana Szurmieja, ta absolwentka PWST we Wrocławiu przeszła jak burza przez festiwalowe estrady piosenki i sceny teatru muzycznego.
Agnieszka Matysiak w Trójce
Agnieszka Matysiak w TrójceFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio
Obejrzyj
Koncert Agnieszki Matysiak, cz.1
Koncert Agnieszki Matysiak, cz. 2
Koncert Agnieszki Matysiak
Koncert Agnieszki Matysiak

Koncert odbył we wtorek, 3 grudnia. Występ będzie retransmitowany na antenie Trójki w niedzielę, 29 grudnia 2013 roku o 20.05. Zapraszamy!

Sally Bowles z "Kabaretu", Cajtl ze "Skrzypka na dachu", Estera ze "Sztukmistrza z Lublina", Jenny z "Opery za 3 grosze", czy Lola Blau z "Dziś wieczór Lola Blau" – to Jej role, które pozostały  w pamięci publiczności. Można ją było także podziwiać w "Policie"  w reżyserii Janusza Józefowicza.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

Agnieszka Matysiak jest laureatką wielu nagród, m.in.: Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu "Chanson a texte" w Chateauroux, zdobyła również Główną Nagrodę na Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu za rolę Piaf, oraz Trójka nagrodziła ją "Mateuszem".  .

Od lat stale współpracuje z Kabaretem "Elita" i "Studiem 202". Aktualnie można ją zobaczyć w przedstawieniach Teatru Powszechnego i Teatru Kamienica w Warszawie. Z wielkim powodzeniem zajmuje się również reżyserią dubbingu.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Artyste akompaniował zespół :

Janusz Bogacki - fortepian
Paweł Pańta - kontrabas
Mirosław Mozol - akordeon
Marcin Słominski - perkusja

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Audycja przygotowywana jest wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

/

(gs,mat.promocyjne)

 

 

Czytaj także

"Vena Amoris" Anity Lipnickiej w Trójce!

10.11.2013 11:00
Anita Lipnicka wystąpiła w Trójce z okazji premiery albumu "Vena Amoris". Wyjątkowy nastrój podczas koncertu wprowadziły instrumenty, nadające piosenkom vintage'owe brzmienia, m.in. pedal steel, banjo, czy wibrafon.
Anita Lipnicka zaśpiewała na koncercie utwory ze swojej najnowszej płyty Vena Amoris
Anita Lipnicka zaśpiewała na koncercie utwory ze swojej najnowszej płyty "Vena Amoris"Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio
Obejrzyj
Koncert Anity Lipnickiej cz.1
Koncert Anity Lipnickiej cz.2

Koncert  odbył się w niedzielę 10 listopada 2013 r. o godz. 20.05 i był transmitowany na antenie Trójki.

Słuchaj Trójki w internecie>>>
25 lat koncertów w Trójce - czytaj więcej>>>

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Najnowszy album Anity Lipnickiej zatytułowany "Vena Amoris" składa się 12 klimatycznych utworów, nagranych na żywo, utrzymanych w nurcie alternatywnego popu zabarwianego wpływami stylu "Americana”. Trójka jest patronem medialnym płyty.
Materiał na płytę został zarejestrowany w Londynie pod czujnym okiem realizatora dźwięku Grega Freemana (Mumford And Sons, Grandaddy, Goldfrapp), którego artystka zaprosiła do współpracy nad produkcją płyty.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

Anita Lipnicka o płycie "Vena Amoris”: jak pierwsza faza zakochania>>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Czytaj także

Koncert laureatów konkursu "Piosenkarnia". Zobacz wideo!

17.11.2013 21:00
Fundacja Piosenkarnia Anny Treter już po raz szósty organizuje Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców "Piosenkarnia", który odbywa się w ramach Festiwalu Twórczości Korowód.
Koncert laureatów konkursu Piosenkarnia. Zobacz wideo
Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio
Obejrzyj
Koncert laureatów konkursu "Piosenkarnia" cz.1
Koncert laureatów konkursu "Piosenkarnia" cz.2

Koncert  odbędzie się 17 listopada  2013 (niedziela) o godz. 20.05

"Festiwal Twórczości Korowód" odbywa się w Krakowie od 16 do 23 listopada 2013. Gośćmi szóstej edycji festiwalu będą m.in.: Lech Janerka, Mumio, Andrzej Sikorowski, Basia Stępniak–Wilk, Robert Kasprzycki i Skubas. Trójka jest patronem medialnym festiwalu.

Zobacz, jak młodzi artyści zaprezentowali się w minionym roku >>>>

/

Festiwal wpisał się już na stałe w życie kulturalne Krakowa, a przy pomocy wydawnictw płytowych, programów telewizyjnych i radiowych dociera do publiczności w całej Polsce. – Korowód stara się zgromadzić wokół siebie najbardziej oryginalnych twórców, a przede wszystkim stawia na piosenkę autorską, wykonywaną po polsku. - Pełne sale na wszystkich festiwalowych koncertach świadczą o tym, że piosenka z dobrym tekstem i melodią jest nadal bardzo potrzebna – mówi Anna Treter, dyrektor festiwalu i prezes Fundacji Piosenkarnia. – Co roku staramy się ulepszać formułę i przygotowywać różnorodne i ciekawe propozycje, a przede wszystkim, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom publiczności, nie ograniczamy się do jednego gatunku muzycznego – dodaje.
Jak co roku bardzo istotną częścią festiwalu był ogólnopolski konkurs twórców i wykonawców "Piosenkarnia”. Do finału zakwalifikowało się 13 solistów i zespołów. Młodzi muzycy walczyli o cenne nagrody, profesjonalną sesję nagraniową oraz występ w koncercie na antenie radiowej Trójki.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: koncerty w Polskim Radiu muzyka

Czytaj także

Matt Dusk na koncertowy jubileusz Trójki (wideo)

29.11.2013 20:00
Jazzowy wokalista, nazywany następcą Franka Sinatry, wystąpił w Muzycznym Studio PR im. Agnieszki Osieckiej. Jego koncert, podczas którego promował najnowszy album "My Funny Valentine: A Chet Baker Songbook", uświetnił 25-lecie koncertów w Trójce.
Matt Dusk na koncertowy jubileusz Trójki (wideo)
Foto: Andrzej Bołdaniuk
Posłuchaj
01'18 Matt Dusk rozmawia z publicznością (Koncerty w Trójce)
więcej
Obejrzyj
Koncert Matta Duska w Trójce (cz. 1)
Koncert Matta Duska w Trójce (cz. 2)

Koncert odbył się  29 listopada i był transmitowany na antenie Trójki. Na retransmisję zapraszamy 1 stycznia po godz. 21.

Podczas występu Matt Dusk otrzymał "Diament Trójki". Artysta odebrał również Złotą Płytę za album "My Funny Valentine: A Chet Baker Songbook".

W tym roku mija 25 lat, odkąd Trójka rozpoczęła emisję koncertów z udziałem publiczności. W Trójkowym studiu zagrali najznakomitsi polscy muzycy i gwiazdy światowego formatu. Z tej okazji przygotowaliśmy specjalny cykl audycji przypominający koncertową historię Programu Trzeciego PR. Dodatkowo odbyły się trzy niezwykłe koncerty.

Jaromír Nohavica i Artur Andrus z "Diamentami Trójki"

"Diament Trójki" dla Randy Crawford

Od 8 października do 8 listopada Michał Margański prezentował kolejne odcinki specjalnego cyklu audycji pod tytułem "25 lat koncertów w Trójce" . Autor przypomniał historię Trójkowej sceny muzycznej - początki emitowania koncertów, atmosferę panującą w studiu, czasy, kiedy przemysł muzyczny jeszcze raczkował. Tłumaczył, skąd się bierze magia Muzycznego Studia PR im. Agnieszki Osieckiej , z którego transmitowane są koncerty, a także opowiadał o najważniejszych osobach organizujących te wydarzenia - nie zawsze pierwszoplanowych. Każdy odcinek ilustrował fragment przypominanego koncertu, wybrany spośród 900 występów zrealizowanych w ciągu 25 lat.

25 lat koncertów w Trójce>>>

Jubileusz koncertowego ćwierćwiecza uświetniły już występy Jaromíra Nohavicy i Artura Andrusa oraz Randy Crawford , którzy odebrali "Diamenty Trójki" .

/

Matt Dusk to kanadyjski wokalista, który jako nastolatek fascynował się muzyką poważną i operową. Kiedy usłyszał utwory Tony'ego Bennetta i Sarah Vaughan jego muzyczne zainteresowania zaczęły orbitować wokół jazzu i swingu.

Do tej pory wydał siedem albumów – najnowszy, zatytułowany "My Funny Valentine: The Chet Baker Songbook", to zestaw interpretacji jazzowych standardów Cheta Bakera. Kanadyjskiemu wokaliście towarzyszą tu m.in. nagrodzony Grammy kubański trębacz i pianista jazzowy Arturo Sandoval, zdobywcy kanadyjskiej nagrody Juno: wokalistka Emily-Claire Barlow i trębacz Guido Basso, oraz 80-osobowa orkiestra.

Jest też niespodzianka dla polskich fanów artysty - płytę otwiera utwór "All The Way", w którym Matt Dusk śpiewa z Edytą Górniak. Sponsorem koncertu był PZU.

(mk/mat.prasowe)

Zobacz więcej na temat: koncerty w Polskim Radiu

Czytaj także

Niezwykły koncert Jacka Kleyffa w Trójce. Zobacz wideo!

01.12.2013 21:00
W Trójce odbył się koncert legendarnego barda, Jacka Kleyffa. Artysta wydał niedawno płytę "Znalezienie". To jego pierwszy solowy album od 14 lat!
Jacek Kleyff
Jacek KleyffFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio
Obejrzyj
Niezwykły koncert Jacka Kleyffa w Trójce

Koncert  odbył się w niedzielę 1 grudnia 2013 r. o godz. 20.05 i był transmitowany na antenie Trójki.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Kleyff wrócił do swych fascynacji sprzed lat. - Teraz się odkrywamy na nowo z dawnymi znajomymi, spotykamy się, rozmawiamy. Dla nich mój wyjazd na wieś, żeby siebie wyleczyć, był ucieczką. Dla mnie to była ozdrowieńcza wycieczka - mówił w audycji "Godziny prawdy".

Artysta wspólnie z Januszem Weissem i Romanem Walisiakiem (którego zastąpił potem Michał Tarkowski) stworzył przed laty słynny teatrzyk Salon Niezależnych, z którym występował przez kilka lat, zdobywając liczne nagrody na najważniejszych polskich festiwalach. W latach osiemdziesiątych zamieszkał na wsi pod Lublinem, gdzie powstały zalążki Orkiestry na Zdrowie, ukształtowanej ostatecznie w 1987 roku w Warszawie.

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

To jej poświęcił 27 lat swojego życia. Jest twórcą niezliczonej liczby piosenek. Najbardziej znane utwory w jego wykonaniu to: "Telewizja" (1972) i "Huśtawki"(1973).

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(mp)

Zobacz więcej na temat: koncerty w Polskim Radiu