Trójka

Sezon 2015 na Kulturalnej Plaży Trójki otwarty!

02.05.2015 20:15
To była iście koncertowa sobota w Sopocie! Na żywo zagrał Kortez i trójmiejska grupa Trupa Trupa. A nowy sezon na Trójkowej plaży otworzyły dyrektor Programu 3 Magda Jethon wraz z Katarzyną Figurą.
Magda Jethon, Katarzyna Figura i Piotr Stelmach podczas inauguracji sezonu 2015 na Kulturalnej Plaży Trójki w Sopocie
Magda Jethon, Katarzyna Figura i Piotr Stelmach podczas inauguracji sezonu 2015 na Kulturalnej Plaży Trójki w Sopocie Foto: Dariusz Trojanowski
Posłuchaj
02'11 Katarzyna Figura i dyrektor Trójki Magda Jethon otwierają sezon 2015 na Kulturalnej Plaży Trójki (Myśliwiecka 3/5/7)
04'55 Kortez zagrał na żywo na Kulturalnej Plaży Trójki i rozmawiał z Piotrem Stelmachem (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
10'35 Lider zespołu Trupa Trupa Grzegorz Kwiatkowski opowiada o specyfice trójmiejskich zespołów (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
14'46 Kortez zagrał na żywo na Kulturalnej Plaży Trójki (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
13'20 Olo Walicki gościem Piotra Stelmacha (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
51'08 Koncert grupy Trupa Trupa na Trójkowej plaży w Sopocie (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
więcej
Majówka z Trójką w Sopocie
Majówka z Trójką w Sopocie

- Po raz drugi otwieramy Kulturalną Plażę Trójki. Jest z nami znakomita aktorka Kasia Figura, która dziś przetnie wstęgę - powiedziała w sobotnie popołudnie, tuż po rozpoczęciu audycji "Myśliwiecka 3/5/7" dyrektor Magda Jethon. - No to ciach! - odparła Katarzyna Figura przecinając wstęgę.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z Sopotu >>>

Na Kulturalnej Plaży Trójki kilka piosenek (w tym zupełnie nową) zaśpiewał Kortez. - Za Tobą w odległości dwudziestu metrów jest piękny, rozłożysty Bałtyk. Nie grałeś jeszcze w takich okolicznościach, prawda? - pytał muzyka Piotr Stelmach. Kortez mówił też o tym, jak zmieniło się jego życie w ciągu ostatnich kilku tygodni, gdy popularność zaczął zdobywać utwór "Zostań". - Zauważam wśród ludzi i w sobie samym, że następuje pewne przełamanie... - przyznał.

Oto jak Leszek Możdżer otwierał Kulturalną Plażę Trójki w 2014 roku >>>

Studio Trójki odwiedził też Olo Walicki, który opowiadał o swoim przywiązaniu do Trójmiasta i o 10-letniej trasie koncertowej, która za nim. - Jeśli się żyje 10 lat w trasie, to jest szalone. Teraz trochę zmądrzałem... - wyznał.

Na koniec na Kulturalnej Plaży Trójki zagrała Trójmiejska grupa Trupa Trupa, której lider, Grzegorz Kwiatkowski tłumaczył, jaka jest specyfika zespołów z Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Zapraszamy do posłuchania dołączonych materiałów, w których dyrektor Magda Jethon opowiada o kostiumach kąpielowych, Katarzyna Figura tłumaczy, co to znaczy, że wszyscy jesteśmy muzyką, a Kortez i Trupa Trupa śpiewają na nadbałtyckiej plaży.

Wystawa "Trójka w obrazach..." otwarta w Sopocie>>>

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7

Prowadzi: Piotr Stelmach

Goście: Magda Jethon (dyrektor Programu 3), Katarzyna Figura (aktorka), Kortez (muzyk), trójmiejski zespół Trupa Trupa, Olo Walicki (muzyk)

Data emisji: 2.05.2015

Godzina emisji: 16.00

fbi/ei

Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Kulturalna Plaża Trójki w Sopocie otwarta!

03.05.2014 12:10
- Bardzo się cieszę, że Trójka ma w Sopocie taką mocną reprezentację. A Sopot w Trójce - mówił pianista jazzowy Leszek Możdżer, uroczyście otwierając Kulturalną Plażę Trójki razem z dyrektor Programu Trzeciego Magdą Jethon i prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim.
Magda Jethon, Leszek Możdżer i Jacek Karnowski na otwarciu Kulturalnej Plaży Trójki w Sopocie
Magda Jethon, Leszek Możdżer i Jacek Karnowski na otwarciu Kulturalnej Plaży Trójki w Sopocie Foto: K. Goleniewska/ PR
Posłuchaj
02'11 Uroczyste otwarcie Kulturalnej Plaży Trójki
więcej

Kulturalna Plaża Trójki znajduje się przy Teatrze Atelier. Łatwo ją rozpoznać m.in. po charakterystycznych koszach plażowych z naszym logo.

Dyrektor Programu Trzeciego Magda Jethon podkreśliła, że otwarcie plaży to uroczystość dla Trójki szczególnie ważna, co najmniej z trzech powodów. - Po pierwsze to już kolejne nasze miejsce w Sopocie, bo we wrześniu ubiegłego roku otwieraliśmy tu, z Wojciechem Młynarskim , plac Radiowej Trójki. Po drugie to miejsce niezwykłe, bo związane z kulturą, sztuką i z Programem Trzecim. I trzeci, bardzo ważny powód jest taki, że przecięcia wstęgi dokona jeden z najznakomitszych polskich muzyków jazzowych Leszek Możdżer - powiedziała Magda Jethon.

Także prezydent Sopotu Jacek Karnowski przyznał, że bardzo cieszy się z otwarcia Kulturalnej Plaży Trójki. - Trójka kojarzy się z kulturą. Sopot też kolarzy się z kulturą, więc związek trójkowo-sopocki nie jest przypadkiem, a czymś naturalnym - mówił Jacek Karnowski, który wspólnie z pianistą Leszkiem Możdżerem przeciął wstęgę, symbolicznie otwierając plażę.

/
- Dla mnie to wielki zaszczyt i bardzo się cieszę, że Trójka ma w Sopocie taką mocną reprezentację, a Sopot w Trójce. Jako przedstawiciel społeczności sopockiej przecinam wstęgę z prawdziwą przyjemnością - dodał Leszek Możdżer.
Sopot to miasto szczególne dla Trójki. Wszystko zaczęło się od słynnej Opery Leśnej, w której dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia Marek Niedźwiecki i Piotr Kaczkowski prowadzili audycje oraz rozmawiali m.in. z Lionelem Richie, Paulem Youngiem, Beverley Craven i Jamesem Brownem.
– Gośćmi Trójki w Sopocie byli również Agnieszka Osiecka i Czesław Niemen, a Marek Niedźwiecki zapowiadał koncerty Międzynarodowego Festiwalu Piosenki, w tym legendarny występ Whitney Houston - wspomina Baszka Marcinik z Trójki.

Program Trzecim od lat współpracuje również z wieloma sopockimi instytucjami kulturalnymi - Państwową Galerią Sztuki, Sceną Kameralną Teatru Wybrzeże, Dworkiem Sierakowskich, Muzeum Sopotu czy Zatoką Sztuki.

We wrześniu 2013 r., u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino, otwarty został plac Radiowej Trójki. Zapraszamy do Sopotu.

(ei/asz)

Czytaj także

Wystawa "Trójka w obrazach..." otwarta w Sopocie

02.05.2015 11:31
W sopockiej PGS otworzyliśmy wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". - Trójka kojarzy się ze sztuką, Sopot też próbuje kojarzyć się ze sztuką, więc powstaje trójkąt: Trójka-Sopot-sztuka - mówił prezydent Sopotu Jacek Karnowski.
Barbara Marcinik zaprasza do sopockiej PGS na wystawę Trójka w obrazach wielkich mistrzów
Barbara Marcinik zaprasza do sopockiej PGS na wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" Foto: E. Iwanicka/ PR
Posłuchaj
05'14 Otwarcie sopockiej wystawy "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" (Markomania/ Trójka)
więcej

Sopot to miasto szczególne dla Trójki - we wrześniu 2013 r. u zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino, otwarty został Plac Radiowej Trójki. Z kolei rok temu - również podczas majówki - swoją działalność rozpoczęła Kulturalna Plaża Trójki.
Program 3 od lat współpracuje również z wieloma sopockimi instytucjami kulturalnymi - Sceną Kameralną Teatru Wybrzeże, Dworkiem Sierakowskich, Muzeum Sopotu, Zatoką Sztuki, a wreszcie Państwową Galerią Sztuki (Plac Zdrojowy 2).

To właśnie stąd w sobotę, 2 maja nadaliśmy "Markomanię", czyli autorską audycję Marka Niedźwieckiego. Wzięła w niej udział również Barbara Marcinik, która relacjonowała wernisaż wystawy "Trójka w obrazach wielkich mistrzów", składającej się z 16 unikatowych obrazów wykonanych przez 14 fotografów, którym pozowało aż 99 dziennikarzy Programu 3.

Dyrektor Trójki Magda Jethon przypomniała, że wernisaż zamyka tournée wystawy po Polsce. - Dotąd pokazywaliśmy nasze obrazy z kalendarza w 6 miastach, na dworcach głównych. Nie wyobrażaliśmy sobie, że ta wystawa mogłaby nie trafić do ukochanego przez nas Sopotu - powiedziała Magda Jethon.

Wystawę otworzył związany z Państwową Galerią Sztuki w Sopocie artysta Jacek Staniszewski. Ekspozycję będzie można oglądać do końca maja.

Wystawa, jakiej nie było. Trójkowy kalendarz na Dworcu Centralnym >>>
Przypomnijmy - tematem kalendarza na rok 2015/2016, który obejmuje niestandardowo 16 miesięcy, kończąc się tym samym w kwietniu 2016 roku, kiedy Trójka obchodzi swoje urodziny, są wielkie dzieła znakomitych malarzy – między innymi "Szarlatan" Hieronima Boscha, "Wiosna" Botticellego, "Lekcja anatomii doktora Tulpa" Rembrandta czy "Dwie Fridy" Fridy Kahlo. Projekt powstał dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3 w scenografiach odtwarzających dzieła wielkich mistrzów malarstwa.

***

Tytuł audycji: Markomania

Autor: Marek Niedźwiecki

Goście: Barbara Marcinik (dziennikarka Trójki), Magda Jethon (dyrektor Trójki), Jacek Karnowski (prezydent Sopotu), Jacek Staniszewski (artysta, twórca plakatów)

Data emisji: 2.5.2015

Godzina emisji: 11.30

ei/mm