Słuchaj
więcej
Section05

Trzecia Strona Księżyca

Section07
O audycji

Pełnia... to czas magiczny, twórczy ale również i mroczny. Światło Księżyca potrafi wzruszyć, hipnotyzuje i magnetyzuje, tak jak muzyka, która towarzyszy trójkowym spacerom po Trzeciej Stronie Księżyca.

W każdą pełnię na wycieczkę w tajemniczy świat dźwięku i słowa zaprasza Państwa trzech przewodników: dr Marek Starzyk, inż. Grzegorz Połatynski i DJ Luna.

W programie comiesięcznej wyprawy proponują przechadzki księżycowymi szlakami po obszarach muzycznych wyznaczonych przez takich artystów jak: Bauhaus, Cocteau Twins, The Cure, Dead Can Dance, Fields Of The Nephilim, Joy Division, Depeche Mode, Ultravox, Nine Inch Nails, Skinny Puppy, The Sisters Of Mercy itp. Czasami z zaciekawieniem przyglądają się mniej lub bardziej udanym próbom wytyczania nowych muzycznych nurtów.

Warunek jest jeden, jak powiedział Ludwig van Beethoven "Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiet". W programie każdej audycji pojawia się sporo muzycznych nowości. Prezentowane są również starsze nagrania klasyków „księżycowej’” muzyki. Gdy tylko nie ma przeszkód natury technicznej, prowadzący łączą się z najgłębszym kraterem na powierzchni Księżyca i oddają głos DJ Lunie. Spodziewać się wtedy możemy sporej dawki głównie elektronicznej muzyki, czasami transowej, a niekiedy bardzo dynamicznej.

Wszystko zależy od aktualnego nastroju DJ Luny i warunków panujących na Księżycu. W każdym wydaniu ‘Trzeciej Strony Księżyca’ pojawiają się stałe kąciki muzyczne, takie jak: ‘Coverland’, ‘Zapomniane galaktyki’ czy też ‘Leksykon duchów’. Aby przekonać się co stanowi ich muzyczną zawartość trzeba obserwować Księżyc i pamiętać o włączeniu odbiornika radiowego tuż po północy, w dniu pełni Księżyca.

Rozkład lotów 2016:

24 stycznia   (23/24)sobota/niedziela
24 lutego      (23/24)wtorek/środa
24 marca      (23/24)środa/czwartek
23 kwietnia  (22/23)piątek/sobota
22 maja        (21/22)sobota/niedziela
21 czerwca   (20/21)poniedziałek/wtorek
20 lipca        (19/20)wtorek/środa
19 sierpnia   (18/19)czwartek/piątek
17 września  (16/17)piątek/sobota
17 października (16/17)niedziela/poniedziałek
15 listopada    (14/15)poniedziałek/wtorek
15 grudnia      (14/15)środa/czwartek

Kontakt ekipy statku „TSK” ze słuchaczami zapewnia adres mailowy:

 

pelnia@polskieradio.pl

 

Marek Starzyk, Grzegorz Połatyński i DJ LUNA zapraszają