Trójka

"Srebrne Usta" posłuchaj nominowanych wypowiedzi

15.03.2014 00:01
Po raz osiemnasty Program 3 Polskiego Radia zaprosił słuchaczy do głosowania na najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej. Uroczysta Gala "Srebrne Usta 2013" rozpocznie się o godzinie 17.00 w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja na antenie Trójki.
Srebrne Usta posłuchaj nominowanych wypowiedzi
Foto: Gabriela Darmetko/Polskie Radio
Posłuchaj
00'14 Joachim Brudziński
00'07 Ludwik Dorn
00'22 Jarosław Kaczyński
00'04 Ryszard Kalisz
00'07 Jacek Kurski
00'22 Leszek Miller
00'29 Stefan Niesiołowski
00'17 Marek Sawicki
00'28 Lech Wałęsa
00'07 Stanisław Żelichowski
01'02 Wincenty Elsner i Jerzy Wenderlich
00'23 Anna Komorowska i Bronisław Komorowski
01'11 Ewa Kopacz i Jacek Żalek
więcej

Słuchaj Trójki w internecie >>>

Codziennie od 24 lutego do 15 marca na antenie Trójki prezentowane były wypowiedzi znanych polityków. W tym roku o tytuł "Srebrnoustych 2013" rywalizowało dziesięciu kandydatów: Joachim Brudziński, Ludwik Dorn, Jarosław Kaczyński, Ryszard Kalisz, Jacek Kurski, Leszek Miller, Stefan Niesiołowski (źródło: TVN24), Marek Sawicki, Lech Wałęsa oraz Stanisław Żelichowski. Ponadto po raz pierwszy przyznane zostanie wyróżnienie w dodatkowej kategorii – "Duety", do której nominowane były trzy pary: Wincenty Elsner i Jerzy Wenderlich, Anna Komorowska i Bronisław Komorowski oraz Ewa Kopacz i Jacek Żalek.

Od 24 lutego słuchacze mogli głosować na wybrane wystąpienie za pomocą SMS-a z nazwiskiem wybranego kandydata i duetu, wysłanego pod numer 71 335 oraz za pośrednictwem strony internetowej. Na portalu dostępny jest także regulamin plebiscytu.

Srebrne Usta - wszystko o plebiscycie>>>

Uroczysta Gala "Srebrne Usta 2013" odbędzie się 19 marca o godzinie 17.00 w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja na antenie Trójki.

Srebrne Usta – plebiscyt Programu 3 Polskiego Radia, w którym słuchacze wybierają niebanalne wypowiedzi polskich polityków. Został zainicjowany w 1992 roku przez dziennikarkę Trójki – Beatę Michniewicz. Obradujący wówczas Sejm I kadencji obfitował w osobowości wyróżniające się niebanalnym językiem. Posłowie prześcigali się w obrazowych przenośniach, celnych ripostach, niespotykanych figurach retorycznych. Stało się ważne nie tylko to, co kto mówi, lecz także jak to robi. Dziennikarze radiowej Trójki postanowili utrwalić na taśmie oraz w ludzkiej pamięci te zwroty i wyrażenia, które ze względu na swą treść nie zawsze miały szansę przejść do historii. Inicjatorzy plebiscytu mieli poza tym nadzieję, że spojrzenie z przymrużeniem oka na politykę, niekiedy brutalną i zawiłą, dobrze zrobi zarówno jej aktorom, jak i obserwatorom. W myśl przysłowia „mowa jest srebrem, a milczenie złotem” zaproponowali słuchaczom Trójki plebiscyt "Srebrne Usta".

W poprzednich edycjach zdobywcami " Srebrnych Ust ” byli między innymi: Władysław Bartoszewski, Renata Beger, Zyta Gilowska, John Abraham Godson, Grzegorz Kołodko, Bronisław Komorowski, Janusz Korwin-Mikke, Aleksander Kwaśniewski, Leszek Miller, Waldemar Pawlak, Jan Maria Rokita, Nelli Rokita, Marek Sawicki, Donald Tusk i Lech Wałęsa.

Zobacz więcej na temat: Beata Michniewicz polityka
Komitet Obrony Robotników