Polskie Radio
Section05
Afryka

PAH pomaga zwalczać głód w Somalii i Sudanie Południowym

Trwa kryzys humanitarny w Somalii i Sudanie Południowym. W obydwu krajach głodem zagrożonych jest ponad 12 milionów osób. Najważniejszymi przyczynami kryzysu są susza i niestabilna sytuacja polityczna. Dzięki reakcji Polaków w ramach akcji SOS Głód, Polska Akcja Humanitarna mogła dotrzeć z pomocą do tysięcy ludzi. O klęsce głodu w Somalii i Sudanie mówiły w Polskim Radiu 24 Anna Geller i Anna Nowicka z Polskie Akcji Humanitarnej.
Zobacz więcej na temat:  Somalia Afryka Sudan Południowy pomoc Polska Akcja Humanitarna

Blisko 264 milionów dzieci na świecie nie pójdzie do szkoły

Według danych UNICEF, blisko 264 miliony dzieci w wieku szkolnym nie zacznie nauki w rozpoczynającym się roku szkolnym. Wiele dzieci pozostaje poza systemem edukacji ponieważ muszą pracować albo mają szkołę daleko od domu. Ale jednym z głównych powodów są toczące się wojny i konflikty. O problemach z edukacją w Polskim Radiu 24 mówił Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 UNICEF szkoła Afryka dzieci Bliski Wschód Syria Aleppo

6 mld euro na zamknięcie szlaku migracyjnego z Libii?

Według szefa Parlamentu Europejskiego Antonio Tajaniego na zamknięcie szlaku migracyjnego z Libii do Włoch należy wyłożyć 6 mld euro, a więc tyle samo, ile przekazano Turcji w ramach realizacji umowy, na mocy której zablokowano bałkański trakt migracyjny. O propozycjach rozwiązania kryzysu uchodźczego mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lidel z City Security i Collegium Civitas.
Zobacz więcej na temat:  Włochy imigranci w Europie Parlament Europejski Antonio Tajani uchodźcy Libia Afryka migracja