Polskie Radio
Section05
Andrzej Dera

Andrzej Dera o incydencie na Westerplatte: papierowa afera

– Próbuje się zrobić aferę z tego, że - chyba na polecenie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - jeden z harcerzy miał odczytywać apel, chociaż elementarna zasada mówi, że jeżeli wojsko wystawia kompanię honorową to zawsze żołnierz odczytuje apel. Ta zasada zawsze była stosowana – powiedział w audycji Jeden na Jednego Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Westerplatte II wojna światowa Andrzej Dera Andrzej Duda Antoni Macierewicz Niemcy reparacje wojenne Paweł Adamowicz POLSKA

Kongres Prawników Polskich. Poprawka do ustawy o KRS

- Państwo musi więc mieć wpływ na sądownictwo – powiedział w audycji Gorący Temat były sędzia Adam Tomczyński. Odniósł się w ten sposób zakończonego w Katowicach Kongresu Prawników Polskich. Wydarzenia na Kongresie komentował też w Polskim Radiu 24 prof. Bogusław Banaszak, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Dera Marcin Warchoł prawo krs Ministerstwo Sprawiedliwości

Andrzej Dera: jest potrzeba głębokiej zmiany w sądownictwie

– Stan polskiego sądownictwa jest bardzo zły. Świadczą o tym też ostatnie przypadki sędziów, którzy zostali przyłapani na drobnych kradzieżach. To jest dla mnie rzecz niebywała i kuriozalna – powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Dera Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro krs sąd Warszawa metropolia aglomeracja warszawska

"Niedługo pojawi się ustawa reformująca BOR"

Po wypadku kolumny rządowej w Oświęcimiu mówi się o konieczności zreformowania Biura Ochrony Rządu. Jednostce zarzuca się m.in. problemy z przestrzeganiem procedur.  – Możemy w najbliższym czasie spodziewać się ustawy, która w nowy sposób ukształtuje służbę ochrony, da jej większe usprawnienia i możliwości, oby z dobrym skutkiem – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  polityka Andrzej Dera kancelaria prezydenta POLSKA Biuro Ochrony Rządu Beata Szydło wypadek Oświęcim

"Prezydent nie miał wątpliwości ws. ustawy budżetowej"

W piątek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na 2017 rok. Zgodnie z nią dochody budżetu państwa wyniosą ponad 325 mld zł, a wydatki ponad 384 mld zł. - Przyjęcie i podpisanie ustawy odbyło się zgodnie z zasadami prawa i na podstawie prawa - stwierdził na antenie Jedynki Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.  
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Dera Sygnały Dnia budżet Polski POLSKA Piotr Gociek Rząd RP