Polskie Radio
Section05
Angela Merkel

Trump nie chciał uścisnąć dłoni Merkel?

Nie milkną echa komentarzy po niezręcznej sytuacji, do której doszło podczas spotkania Angeli Merkel i Donalda Trumpa w gabinecie owalnym w Białym Domu. Pomimo próśb dziennikarzy i propozycji kanclerz Niemiec, prezydent USA nie chciał uścisnąć dłoni szefowej niemieckiego rządu. Tymczasem w sprawie wypowiedział się rzecznik Białego Domu, który tym doniesieniom zaprzeczył.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Donald Trump Angela Merkel USA Niemcy

Donald Tusk nadal szefem RE. "Holowała go Angela Merkel"

Donald Tusk został wybrany przez przywódców 27 państw Unii Europejskiej na kolejną kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej. Polski rząd – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – był przeciwko. W Podsumowaniu Dnia komentarz prof. Mieczysława Ryby z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Ryszarda Czarneckiego, wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Unia Europejska Ryszard Czarnecki Angela Merkel Rada Europejska Parlament Europejski Jacek Saryusz-Wolski

Unijni przywódcy za Europą dwóch prędkości

Przywódcy Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii na szczycie w Wersalu pod Paryżem opowiedzieli się za Unią Europejską różnych prędkości. Ma to pozwolić pewnym krajom członkowskim na szybszą integrację w wybranych dziedzinach. O Europie dwóch prędkości mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Aleksander Gubrynowicz z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Angela Merkel Francja Niemcy Włochy Hiszpania kryzys w Unii Europejskiej