Polskie Radio
Section05
Antoni Trzmiel

Kobyliński: projekty prezydenta nie poprawią pracy sądów

Prezydenckie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym zostały złożone w Sejmie. W ocenie Pawła Kobylińskiego z Nowoczesnej, to nie jest ustawa reformująca sądownictwo. - To jest ustawa kadrowa. W projektach nie ma ani słowa o o przyśpieszeniu procedur, nie ma ani słowa o zmniejszeniu kosztów sądowych - wyliczał poseł w radiowej Jedynce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL Antoni Trzmiel reforma sądownictwa ustawa

"Takiego modelu sądownictwa nie ma nigdzie na świecie"

Reforma sądownictwa wzbudza wiele emocji w Polsce. Cały kraj protestuje, opozycja mówił o końcu demokracji, a partia rządząca twierdzi, że reforma jest niezbędna i przypomina, że była jednym z punktów jej programu. W radiowej Jedynce publicyści komentowali ostatnie wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reforma sądownictwa Tydzień Kontra Tydzień Antoni Trzmiel Jarosław Kaczyński Adrian Stankowski Michał Kolanko Andrzej Duda Sąd Najwyższy krs

"Mamy dwóch chłopców do bicia w UE - Polskę i Węgry"

Komisja Europejska poinformowała, że w środę ogłosi decyzję w sprawie postępowań wobec unijnych krajów, które odmawiają przyjęcia uchodźców. Wcześniej agencja Reutera informowała, że procedura ma być wszczęta przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom. Chodzi o realizację programu, uzgodnionego w 2015 roku, o przyjęciu 160 tysięcy uchodźców z czego do Polski miało trafić około sześciu tysięcy osób. O sprawie rozmawiali w Debacie Dnia Antoni Trzmiel (TVP, Do Rzeczy) i Roman Imielski (Gazeta Wyborcza).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Europejska uchodźcy imigranci w Europie Węgry Czechy Antoni Trzmiel Roman Imielski

Publicyści po szczycie NATO. Pytania o rolę USA

Na spotkaniu przywódców państw NATO w Brukseli potwierdzono realizację postanowień szczytu w Warszawie – powiedział Andrzej Duda. Prezydent ocenił, że ze strony państw Sojuszu nie ma obiekcji w kwestii wzmocnienia wschodniej flanki NATO. W Polskim Radiu 24 komentarz Tomasza Walczaka z Super Expressu i Antoniego Trzmiela z TVP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka NATO szczyt NATO Andrzej Duda Antoni Trzmiel prezydent Donald Trump USA

"Coraz więcej ludzi nie jest obojętnych na los zwierząt"

Coraz więcej ludzi reaguje na przypadki znęcania się nad zwierzętami, nawet interweniuje - mówiła w Jedynce Paulina Król, redaktor naczelna portalu internetowego psy.pl, autorka akcji "Zerwijmy łańcuchy". Takich przykrych, często szokujących zdarzeń zgłaszanych jest coraz więcej, organizacje opiekujące się zwierzętami mają bardzo wiele pracy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zwierzęta przestępczość PSY pies Antoni Trzmiel