Polskie Radio
Section05
Beata Mazurek

Reforma sądownictwa. "Ten spór nikomu się nie opłaca"

Prezydent Andrzej Duda, w czasie rozmowy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, powtórzył że jego warunki brzegowe, z których nie ustąpi, dotyczą kwestii przechodzenia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego i wyboru KRS – mówił po spotkaniu rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. W magazynie Północ-Południe komentarz Mirosława Skowrona z „Super Expressu”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prezydent Andrzej Duda Jarosław Kaczyński PiS reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa Krzysztof Łapiński Beata Mazurek

Paweł Kowal: nie da się nie przyjmować imigrantów

- Politycy nie mówią Polakom, że za kilka, kilkanaście lat będziemy potrzebowali rąk do pracy, bo konkurencja na świecie będzie właśnie tego dotyczyła. Uczenie wszystkich na pamięć, że nie chcemy nikogo obcego nie jest dobrą polityką – powiedział w audycji 24 Pytania Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Odniósł się w ten sposób do kwestii przyjmowania uchodźców.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska imigranci w Europie Grzegorz Schetyna PiS Beata Mazurek

PiS pyta Platformę o program. "To nokautujący cios wobec PO"

Platforma Obywatelska proponuje Prawu i Sprawiedliwości cykl debat programowych. To odpowiedź na stawiane przez PiS pod koniec tygodnia pytania: czy PO podwyższy Polakom wiek emerytalny i do ilu lat, czy ograniczy lub zlikwiduje program 500 plus, a także, czy podtrzymuje deklarację likwidacji IPN i CBA oraz czy zgodzi się na przyjęcie emigrantów. O działaniach PO mówili w Debacie Poranka Marek Król (Super Express) i Michał Wróblewski (Fakt).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska PiS wiek emerytalny w Polsce program 500+ IPN CBA Marek Król Grzegorz Schetyna uchodźcy Mateusz Morawiecki Beata Mazurek