Polskie Radio
Section05
Berlin

Marek Karwowski: nie planowałem solowego projektu

- Przygoda z Trojem zaczęła się przypadkiem, latem zeszłego roku. Wpadł mi wtedy w ręce tablet i odkryłem, że są w nim instrumenty, za pomocą których można tworzyć piosenki - mówi w "Muzycznym Lunchu" Marek Karwowski, wokalista Rentona, którego debiutancka EP-ka pod szyldem Troj ujrzała światło dzienne 26 czerwca. Co było inspiracją do stworzenia tego materiału?
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Norbert Borzym muzyka elektroniczna KULTURA MUZYKA muzyka rozrywkowa Berlin

Berlin: policja rozbroiła butlę gazową z zapalnikiem

Przed wejściem do restauracji McDonald's w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg znaleziono butlę gazową z zainstalowanym zapalnikiem. Informację potwierdził w rozmowie z Polskim Radiem rzecznik prasowy policji w Berlinie. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, natychmiast ewakuowali ludzi i zamknęli przyległą ulicę. Śledztwo przejął niemiecki Urząd Ochrony Państwa (Staatsschutz).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Berlin Niemcy

Niemcy: jest wyrok ws. podpalenia bezdomnego Polaka

Sąd w Berlinie skazał we wtorek na 2 lata i 9 miesięcy więzienia migranta z Syrii, który w grudniu zeszłego roku usiłował podpalić bezdomnego Polaka śpiącego na ławce na stacji metra. Sędziowie uznali czyn 21-latka za próbę niebezpiecznego uszkodzenia ciała. Prokuratura domagała się dla oskarżonego, któremu zarzucała usiłowanie popełnienia morderstwa, czterech lat pozbawienia wolności.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Berlin Niemcy bezdomność Syria