Polskie Radio
Section05
Czechy

„Brakuje konstruktywnej propozycji ws. relokacji uchodźców”

Komisja Europejska rozpoczyna postępowanie przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom w związku z odmową przyjęcia uchodźców. Chodzi o niezrealizowane ustalenia z jesieni 2015 roku o przyjęciu 160 tysięcy osób z obozów w Grecji i we Włoszech i rozlokowaniu ich w unijnych krajach. O sprawie mówił w audycji Świat w Powiększeniu Aleksander Gubrynowicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Komisja Europejska Węgry Czechy uchodźcy emigracja

"Mamy dwóch chłopców do bicia w UE - Polskę i Węgry"

Komisja Europejska poinformowała, że w środę ogłosi decyzję w sprawie postępowań wobec unijnych krajów, które odmawiają przyjęcia uchodźców. Wcześniej agencja Reutera informowała, że procedura ma być wszczęta przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom. Chodzi o realizację programu, uzgodnionego w 2015 roku, o przyjęciu 160 tysięcy uchodźców z czego do Polski miało trafić około sześciu tysięcy osób. O sprawie rozmawiali w Debacie Dnia Antoni Trzmiel (TVP, Do Rzeczy) i Roman Imielski (Gazeta Wyborcza).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Europejska uchodźcy imigranci w Europie Węgry Czechy Antoni Trzmiel Roman Imielski

KE uruchomi przeciwko Polsce procedurę ws. uchodźców?

Komisja Europejska poinformowała, że w środę ogłosi decyzję w sprawie postępowań wobec unijnych krajów, które odmawiają przyjęcia uchodźców. Wcześniej agencja Reutera informowała, że procedura ma być wszczęta przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom. W Gorącym Temacie komentarze Jakuba Jałowiczora z Gościa Niedzielnego i Marka Króla, publicysty.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Europejska uchodźcy imigranci w Europie Węgry Czechy Jean-Claude Juncker Marek Król Angela Merkel Niemcy