Polskie Radio
Section05
Izrael

"Long Way". Irracjonalna podróż na kraniec świata

Autorka tego niezwykłego dokumentu Weronika Mliczewska zarejestrowała swoją podróż do Indii, by odnaleźć kobietę, którą spotkała 6 lat wcześniej w Izraelu, nad rzeką Jordan. Jedyne, co przy sobie miała, to jej zdjęcie oraz różaniec, który od niej otrzymała. - Czasami po prostu czujemy, że musimy za czymś podążyć. Ja to nazywam zaufaniem do siebie - mówi Weronika Mliczewska.     
Zobacz więcej na temat:  Czwórka podróże Indie Izrael KULTURA FILM Katarzyna Dydo dokument

Rozmowy izraelsko-palestyńskie będą wznowione?

Prezydent USA Donald Trump przybył we wtorek rano do Betlejem na Zachodnim Brzegu Jordanu, by spotkać się z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem. Po rozmowach podkreślił, że jest zaangażowany w próby zawarcia porozumienia pokojowego między Izraelczykami a Palestyńczykami i uczyni wszystko, by pomóc osiągnąć ten cel.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Mahmud Abbas Autonomia Palestyńska Izrael Bliski Wschód ŚWIAT

"Artyści powinni angażować się w politykę"

Na 19 lipca Radiohead mają zaplanowany koncert w parku ha-Jarkon w Tel Awiwie. Kilku artystów, w tym Roger Waters z Pink Floyd, Thurston Moore z Sonic Youth, Tunde Adebimpe z TV On The Radio oraz członkowie grupy Young Fathers wystosowało do zespołu list otwarty, w którym proszą, by Radiohead odwołali występ w Izraelu z powodu polityki izraelskiego rządu wobec Palestyńczyków. O koncercie Radiohead w Izraelu mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz „Teraz Rocka” i „Rzeczpospolitej”.
Zobacz więcej na temat:  radiohead Izrael Palestyna polityka