Polskie Radio
Section05
Jacek Sasin

Sasin o artykule DGP: teza absurdalna, kolejny "fake news"

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin uważa, że zarzuty "Dziennika Gazety Prawnej" do ustawy o Sądzie Najwyższym są absurdalne. Dziennik napisał dziś, że senatorowie głosowali nad inną wersją ustawy niż ta przyjęta przez posłów, co stanowi złamanie konstytucji. Oba dokumenty, według gazety, różnią się w 11 miejscach numeracją poszczególnych artykułów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Sejm

Jacek Sasin: ma miejsce cyberatak na Polskę

- Duża część z tych kont internetowych, to są konta które były bardzo aktywne w czasie kampanii przed Brexitem w Wielkiej Brytanii i w czasie kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych. Tam mieliśmy zarzut o to, że ta ingerencja mocno i brutalnie wkraczała w te wydarzenia. Dzisiaj mamy bardzo podobną sytuację w Polsce - mówił na antenie radiowej Jedynki Jacek Sasin (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gociek Jacek Sasin internet reforma sądownictwa Prawo i Sprawiedliwość Sąd Najwyższy

Politycy o krytyce Polski ze strony Rady Europejskiej

- Nie ma żadnego problemu z procedurami demokratycznymi w Polsce. Mówienie, że są, to jest taka mantra na użytek tzw. elit europejskich, aby podgrzewać antypolską atmosferę - mówił na antenie radiowej Trójki Jacek Sasin, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Chciałbym, aby Polska przestrzegała zasad, do których zobowiązaliśmy się przystępując do UE - stwierdził Adam Szłapka (Nowoczesna). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Łukasz Karusta Adam Szłapka Jacek Sasin Komisja Europejska Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej

"Być może lider PO wpłynie na prezydent Warszawy"

Grzegorz Schetyna, lider PO, powiedział, że jest zwolennikiem wspólnego ustalenia miejsca, w którym miałby stanąć pomnik smoleński. Na tle lokalizacji monumentu dochodzi do sporów między prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz a Prawem i Sprawiedliwością. – Wypowiedź Grzegorza Schetyny wzbudza pewną nadzieję – mówił w Rozmowie PR24 Jacek Sasin, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka PiS Jacek Sasin Adrian Klarenbach Warszawa pomniki katastrofa w Smoleńsku Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska Hanna Gronkiewicz-Waltz

Reforma samorządów. "Możemy rozmawiać o dwukadencyjności"

- Mówienie, że dwukadencyjność jest po to, żeby Prawo i Sprawiedliwość mogło łatwiej wygrywać wybory w samorządach to jest to stwierdzenie, że wyborcy są nieświadomi - mówił na antenie radiowej Trójki Jacek Sasin (PiS). - Pytanie, o co nam tak naprawdę chodzi, czy o łupy polityczne, czy o zmianę życia na poziomie lokalnym - stwierdził Wlademar Sługocki (PO). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA metropolia Beata Michniewicz Jacek Sasin Trójka Warszawa