Polskie Radio
Section05
Jan Paweł II

"Siostra naszego Boga". Biografia Hanny Chrzanowskiej

"Siostra naszego Boga" to biografia prekursorki pielęgniarstwa domowego, kobiety, która zachwyciła Karola Wojtyłę. W 1998 r. rozpoczął się proces beatyfikacyjny Hanny Chrzanowskiej, a w 2015 Papież Franciszek nadał jej godność Czcigodnej Służebnicy Bożej. O postaci Hanny Chrzanowskiej mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Zuchniewicz, autor książki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Paweł II Krzysztof Grzybowski biografia książki

Nowa lista lektur MEN. "Brakuje współczesnych książek"

– Jeżeli kanon lektur będzie stworzony tylko narodowo, to nie będziemy mieli żadnego wspólnego mianownika z Niemcami, Francuzami, Anglikami – a więc Europą – mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Jacek Wasilewski. Kulturoznawca Uniwersytetu Warszawskiego odniósł się do nowego kanonu lektur dla szkół podstawowych, który opublikowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  literatura szkoła Ministerstwo Edukacji Narodowej książki szkoła podstawowa reforma szkolnictwa Jarosław Marek Rymkiewicz Jan Paweł II Hobbit Jacek Wasilewski Juliusz Słowacki romantyzm

Życie z duszą, czy bez: Święci i świętość

– Świętość nie jest aktem jednorazowym. To wyjątkowy i podniosły, w sensie etycznym, sposób przeżywania swojego życia – powiedział o. prof. Zdzisław Kijas, franciszkanin i teolog. Przy okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych w audycji „Życie z duszą, czy bez” rozmowa na temat postaci świętych i samego zagadnienia świętości.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II religia wiara Dzień Wszystkich Świętych Matka Teresa z Kalkuty Maksymilian Maria Kolbe