Polskie Radio
Section05
Jan Paweł II

„Dwie korony” - film o ojcu Maksymilianie Kolbe w Cannes

Na festiwalu filmowym w Cannes odbędzie się światowa premiera fabularyzowanego dokumentu „Dwie korony” o życiu i śmierci o. Maksymiliana Kolbe. W obsadzie znakomici polscy aktorzy – Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Artur Barciś i inni. O filmie mówił w Polskim Radiu 24 reżyser Michał Kondrat.
Zobacz więcej na temat:  film polski Maksymilian Maria Kolbe religia beatyfikacja Jan Paweł II

Stypendia Centrum Myśli Jana Pawła II

"Inkubator Miłosierdzia", "Przełącz się", "Odkrywcy. Zdobywamy Papieską Odznakę" – te programy wchodzą w ofertę stypendialną Centrum Myśli Jana Pawła II. Stypendyści nie tylko otrzymują wsparcie finansowe, ale wraz ze stypendium dostają wyzwanie pracy opartej na nauce papieskiej. W audycji Droga do Stypendium Maria Jankowska i Kinga Najkowska z Centrum Myśli Jana Pawła II mówiły o oferowanych programach stypendialnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 szkolnictwo wyższe Jan Paweł II wolontariat Katarzyna Kornet

"Jan Paweł II był absolutnym admiratorem rodziny i kobiety"

12 lat od śmierci Jana Pawła II to okazja, by rozmawiać o dziedzictwie Papieża Polaka w wymiarze spotkania Kościoła z wyzwaniami współczesnego świata. – Na pytanie czy Kościół nadąża za współczesnym światem, to jako katoliczka mogę powiedzieć, że różnie z tym bywa. Nie jest tak, że dotyczy to całego Kościoła, ponieważ są enklawy i miejsc, gdzie dyskutuje się o roli współczesnej kobiety w świecie, ale tego jest troszeczkę za mało. Inną sprawą jest to, czy słyszeli państwo na zwykłe kazanie na niedzielnej mszy św. o współczesnej kobiecie? – tak o roli kobiet w Kościele mówiła w Polskim Radiu 24 dziennikarka „Gościa Niedzielnego” Agata Puścikowska.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II Agata Puścikowska kobieta

"Po śmierci papieża zabrakło nam najwyższego autorytetu"

2 kwietnia Polska i świat wspominają świętego Jana Pawła II. Hasło tegorocznych obchodów rocznicy śmierci Papieża nawiązuje do jego słów wygłoszonych na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas III pielgrzymki do Polski w 1987 roku: „Jeśli chcecie zachować pokój, pamiętajcie o człowieku”. Papieża Polaka wspominał w Polskim Radiu 24 Jacek Moskwa, wieloletni korespondent polskich mediów w Rzymie i autor biografii Jana Pawła II.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II papież Jacek Moskwa

"Janowi Pawłowi II udało się zmienić bieg historii świata"

Socjolog. Filozof. Wykładowca Wydziału Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Współpracownik Fundacji "Pomoc Rodzinie". Autorka i koordynatorka programów formacji i edukacji historyczno-obywatelskiej dla młodzieży szkolnej. Teresa Mazan była gościem audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu. Pracownik naukowy w Instytucie Badań Naukowych Centrum Myśli Jana Pawła mówił o nauczaniu Karola Wojtyły.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II papież