Polskie Radio
Section05
Jemen

USA wprowadzają ograniczenia wjazdu dla obywateli kilku państw

Administracja Donalda Trumpa poinformowała o nowych ograniczeniach wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych obywateli kilku państw. Chodzi o Wenezuelę, Jemen, Czad, Iran, Libię, Koreę Północną, Somalię oraz Syrię. Zdaniem prezydenta to kolejne posunięcia mające zapewnić krajowi jak największe bezpieczeństwo - mówił w PR24 amerykański korespondent Polskiego Radia Jan Pachlowski.  
Zobacz więcej na temat:  USA Donald Trump Wenezuela Jemen Czad Iran Libia Korea Północna Somalia Syria Jan Pachlowski

Epidemia cholery i wojna domowa pustoszą Jemen

Do ponad 300 tys. osób wzrosła liczba zakażonych cholerą w Jemenie. Od końca kwietnia państwo zmaga się z epidemią cholery, w wyniku której śmierć poniosło już blisko 2 tys. ludzi. Sytuację pogarsza tocząca się na terytorium kraju wojna domowa. O trudnej sytuacji politycznej i społecznej Jemenu mówił w magazynie „Świat w Powiększeniu” Tadeusz Strójwąs, były dyplomata.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jemen cholera ONZ

Nowy dekret imigracyjny w USA podpisany. Znowu protesty

Nowy dekret imigracyjny utrzymuje 90-dniowy zakaz wjazdu do USA obywateli sześciu krajów, zamieszkanych przez większość muzułmańską; Iranu, Somalii, Sudan, Jemenu, Syrii i Libii. Osoby pochodzące z tych państw, posiadające zieloną kartę, są zwolnione z nowych rozporządzeń. Irak został wykluczony z tej listy ze względu na ścisłą współpracę z USA w sprawie lustracji swoich obywateli starających się o amerykańskie wizy.
Zobacz więcej na temat:  USA Donald Trump uchodźcy Rex Tillerson Irak terroryzm Państwo Islamskie FBI Jan Pachlowski Iran Somalia Sudan Jemen Syria Libia