Polskie Radio
Section05
Joanna Lichocka

"W walce z postkomuną trzeba być twardym, nie miękkim"

- Mam nadzieję, że prezydent - tak jak zapowiadał - wystąpi z inicjatywą ustawodawczą i przedstawi własną wersję reformy sądownictwa. Liczę na to, że – tak jak zapowiedział - w ciągu 2 miesięcy przedstawi takie projekty – powiedziała w audycji 24 Pytania posłanka PiS Joanna Lichocka. Odniosła się w ten sposób do ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym, które zawetował prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Lichocka PiS Sąd Najwyższy krs Andrzej Duda POLSKA reforma sądownictwa pr24

Spór o ECS. "Niech prezydent Gdańska się nie wtrąca"

Minister kultury, prof. Piotr Gliński zgłosił kandydaturę Krzysztofa Wyszkowskiego do Rady Europejskiego Centrum Solidarności. Z tą decyzją nie zgadza się jednak prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. – Apelujemy do prezydenta Gdańska, by nie wtrącał się do naszych kandydatów – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sellin Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Europejskie Centrum Solidarności PiS Krzysztof Wyszkowski Gdańsk Paweł Adamowicz Władysław Frasyniuk Joanna Lichocka Rada Mediów Narodowych media publiczne Dorota Kania POLSKA