Polskie Radio
Section05
Karolina Mózgowiec

Chińscy inwestorzy omijają Polskę, ale to się zmieni?

Chiny inwestują za granicą na potęgę. W ubiegłym roku wydały na świecie 170 miliardów dolarów, o 44 procent więcej niż w 2015 r. Kupują firmy, nieruchomości, inwestują w kluby sportowe. W Europie Chińczycy lokują kapitał przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Niemczech i we Francji, a co z Polską?
Zobacz więcej na temat:  Chiny Unia Europejska inwestycje inwestycje zagraniczne transport GOSPODARKA Sylwia Zadrożna Karolina Mózgowiec Dominik Olędzki

REIT-y wkrótce pojawią się nad Wisłą i dadzą nieźle zarobić?

W czwartek, 13 kwietnia, na warszawskiej giełdzie zadebiutuje spółka z sektora wynajmu nieruchomości, która zapowiada przekształcenie się w podmiot typu REIT. To nowość na naszym rynku, która może wpłynąć pozytywnie na samą giełdę i przyciągnąć na nią nowych inwestorów, na rozwój rynku nieruchomości komercyjnych, ale i na nasze portfele.
Zobacz więcej na temat:  inwestycje mieszkania mieszkanie Błażej Prośniewski Sylwia Zadrożna Karolina Mózgowiec

Polska mniej atrakcyjna dla pracowników z Ukrainy

Parlament Europejski poparł zniesienie wiz dla naszych wschodnich sąsiadów. Ukraińcy mający paszporty biometryczne będą mogli przyjeżdżać do Unii na 90 dni w ciągu półrocza. Co prawda nie będą mogli na tej podstawie podejmować pracy, ale będą mieli możliwość starania się o pozwolenie na pracę, będąc już na miejscu.
Zobacz więcej na temat:  Błażej Prośniewski Justyna Golonko Karolina Mózgowiec Ukraina POLSKA Unia Europejska migracja turystyka praca zatrudnienie