Polskie Radio
Section05
Karolina Mózgowiec

Roaming: operatorzy wolą kary niż mniejsze zyski

Od 15 czerwca 2017 roku osoby podróżujące po Unii Europejskiej powinny móc telefonować, wysyłać SMS-y i korzystać z Internetu bez żadnych dodatkowych opłat, uiszczając jedynie stawki krajowe za połączenie. Jednak z grona polskich operatorów telefonii komórkowej tylko jeden zdecydował się na podejście literalne do wdrożenia przepisów i zniesienia opłat za roaming.
Zobacz więcej na temat:  Sylwia Zadrożna Elżbieta Szczerbak Karolina Mózgowiec UOKiK telekomunikacja mobilna telekomunikacja telefony komórkowe opłaty roaming UE

Poczta Polska na czele cyfrowej rewolucji w e-administracji

Czy Poczta Polska wkrótce zacznie kojarzyć się nam z okienkiem przeglądarki internetowej, zamiast z tym tradycyjnym w placówkach, do którego często ustawiają się długie kolejki? Jest na to szansa, bowiem Poczta stawia wyraźnie na rozwój nowych technologii, a także współpracę w tworzeniu cyfrowej administracji.
Zobacz więcej na temat:  Poczta Polska poczta cyfryzacja Błażej Prośniewski Dominik Olędzki Karolina Mózgowiec

Na Centralny Port Lotniczy pieniądze wyłożą Chińczycy?

Lada dzień poznamy nazwisko pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Lotniczego. W sprawie budowy nowego superlotniska premier Beata Szydło będzie też wkrótce rozmawiać z Chińczykami podczas majowego szczytu w Pekinie. Czy to właśnie Chińczycy wyłożą pieniądze na tę ogromną inwestycję, której koszt szacowany jest na ok. 30 mld zł?
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo transport inwestycje Dominik Olędzki Sylwia Zadrożna Karolina Mózgowiec GOSPODARKA

Mieszkanie Plus: wielka płyta wróci w nowym wydaniu?

W czwartek, 27 kwietnia, architekci i producenci nowoczesnych prefabrykatów spotkali się w Warszawie z przedstawicielami władz, aby rozmawiać o tym, w jakiej technologii będą budowane mieszkania w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, który może wprowadzić rewolucyjne zmiany na polskim rynku budowlanym.
Zobacz więcej na temat:  Mieszkanie Plus mieszkanie mieszkania budownictwo deweloper Justyna Golonko Karolina Mózgowiec GOSPODARKA