Polskie Radio
Section05
Komisja Europejska

Kolejny list szefa MSZ do KE ws. reformy sądów

Frans Timmermans otrzymał kolejny list od polskiego ministra spraw zagranicznych w sprawie prowadzonej przez Brukselę procedury praworządności wobec Polski. Według źródeł Polskiego Radia w Brukseli obecnie treść tego listu jest analizowana przez unijnych urzędników. To kolejna korespondencja między polskim ministerstwem sprawa zagranicznych a Komisją Europejską.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Komisja Europejska Ministerstwo Spraw Zagranicznych Frans Timmermans Witold Waszczykowski

Akcja Naszego Dziennika. "Kropla drąży skałę"

Ruszyła akcja wysyłania listów do wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. "Nasz Dziennik" dołączył dziś do swojego wydania specjalną kartkę pocztową z wizerunkiem św. Benedykta, patrona Europy. Zamieszczono na niej apel w języku angielskim, by Timmermans zatroszczył się o przestrzeganie prawa w Unii Europejskiej. O akcji "Solidarni z Europą" mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Losz z Naszego Dziennika.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Komisja Europejska Frans Timmermans Nasz Dziennik

Ryszard Czarnecki: UE nie można nam dyktować, jak żyć

– Polska nie jest Norwegią, która śpi na ropie naftowej. Polska nie jest też Szwajcarią, która jest zagłębiem bankowym. Polska jest sąsiadem Rosji i z tego względu lepiej być w Unii Europejskiej niż nie być – mówił w Rozmowie PR24 Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, zaznaczając przy tym, że Bruksela nie powinna narzucać Warszawie niektórych rozwiązań.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki Komisja Europejska Unia Europejska POLSKA

Minister wezwana do pilnej odpowiedzi na zarzuty KE

Premier Beata Szydło zapoznała się z listem Komisji Europejskiej odnoszącym się do powrotu w Polsce do poprzedniego wieku emerytalnego. Szefowa rządu zobowiązała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską do pilnej odpowiedzi na zastrzeżenia Komisji - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.
Zobacz więcej na temat:  wiek emerytalny w Polsce Komisja Europejska Elżbieta Rafalska Beata Szydło polityka POLSKA