Polskie Radio
Section05
Krzysztof Łapiński

"Chcielibyśmy szerszej dyskusji na temat reformy"

- Prezydent zawetował te ustawy nie po to, żeby nie było żadnych zmian w sądownictwie, ale żeby w spokoju przygotować własne rozwiązania. Na pewno będą szły w tym kierunku, żeby Sąd Najwyższy działał dobrze i sprawnie, ale też żeby była jakaś kontrola społeczna nad wymiarem sprawiedliwości - mówił w "Sygnałach dnia" Krzysztof Łapiński, rzecznik Prezydenta RP. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gociek Krzysztof Łapiński reforma sądownictwa Andrzej Duda Sąd Najwyższy

Patryk Jaki odpowiada rzecznikowi prezydenta

- Partnerem do dyskusji dla mnie nie będą ludzie od PR - oznajmił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. - Nie wypada, żeby wiceministrowie pouczali prezydenta - stwierdził wcześniej rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, odnosząc się do wygłoszonej przez Jakiego krytyki po zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patryk Jaki Krzysztof Łapiński Andrzej Duda Sąd Najwyższy krs

Jest nieścisłość legislacyjna w ustawie o Sądzie Najwyższym

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przyznał w rozmowie z Polskim Radiem, że w ustawie o Sądzie Najwyższym znalazła się "nieścisłość legislacyjna". Chodzi o różne zapisy, dotyczące liczby kandydatów na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, którego wskazuje prezydent spośród kandydatów Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego. 
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Zbigniew Ziobro Ministerstwo Sprawiedliwości Stanisław Karczewski Senat Sejm Krzysztof Łapiński prezydent Andrzej Duda

Donald Trump w Polsce. Szczegóły wizyty prezydenta USA

W środę wieczorem do Polski przylatuje prezydent Stanów Zjednoczonych. Donald Trump spędzi w Warszawie kilkanaście godzin. Spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą, weźmie udział w Szczycie Trójmorza i wygłosi przemówienie do Polaków na placu Krasińskich w Warszwie. Będzie to początek drugiej europejskiej podróży amerykańskiego prezydenta. Z Warszawy Donald Trump poleci na szczyt G20 do Hamburga. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA Andrzej Duda Krzysztof Łapiński Trójmorze

Krzysztof Łapiński: wizyta Donalda Trumpa to sukces Polski

W środę po godz. 22.00 rozpocznie się wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce. W czwartek Donald Trump spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i wygłosi przemówienie do Polaków na pl. Krasińskich w Warszawie. – To sukces Polski, że przyjeżdża do nas prezydent największego mocarstwa – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Krzysztof Łapiński, minister w Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump USA Andrzej Duda Krzysztof Łapiński POLSKA

Politycy w oczekiwaniu na wizytę Donalda Trumpa

- Organizatorem wystąpienia prezydenta USA Donalda Trumpa na pl. Krasińskich w Warszawie jest ambasada Stanów Zjednoczonych - podkreślił w śniadaniu w Trójce rzecznik prezydenta, Krzysztof Łapiński. PO zarzuciła, że Kancelaria Prezydenta dzieli Polaków nie wystosowując zaproszenia na to spotkanie do posłów opozycji.
Zobacz więcej na temat:  polityka Donald Trump Andrzej Duda POLSKA Trójka Beata Michniewicz Barbara Dolniak Grzegorz Długi Andrzej Halicki Michał Wójcik Jarosław Kalinowski Krzysztof Łapiński