Polskie Radio
Section05
Krzysztof Łapiński

Nowy rzecznik Andrzeja Dudy. "Nowe otwarcie dla prezydenta"

Dotychczasowy dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski odchodzi ze stanowiska. Rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy zostanie poseł PiS Krzysztof Łapiński. O zmianie na tym stanowisku mówili w audycji Debata Dnia Adrian Stankowski („Gazeta Polska Codziennie”) i Janusz Schwertner (Onet.pl).
Zobacz więcej na temat:  kancelaria prezydenta Krzysztof Łapiński prezydent Andrzej Duda Adrian Stankowski Marek Magierowski PiS

Wniosek o wotum nieufności. Komentarze po debacie

W Sejmie zakończyłą się debata dotycząca konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Platforma Obywatelska w swoim wniosku jako kandydata na premiera wskazała Grzegorza Schetynę, lidera partii. W Polskim Radiu 24 komentarz Krzysztofa Łapińskiego (PiS) i Cezarego Tomczyka (PO).
Zobacz więcej na temat:  rząd Beaty Szydło Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Beata Szydło Krzysztof Łapiński Grzegorz Schetyna PiS

Poseł PIS o sondażach: przytrafiły nam się błędy wizerunkowe

Według ostatnich sondaży, topnieje przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą Obywatelską i oscyluje w granicach 2-4 punktów procentowych (badania IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, Kantar Public dla „Gazety Wyborczej” i Ipsos dla „OKO.Press”). Jak oceniał na naszej antenie Krzysztof Łapiński, zmniejszająca się różnica między PiS a PO to m.in. efekt błędów wizerunkowych.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Łapiński PiS sondaże Platforma Obywatelska Donald Tusk Witold Waszczykowski

„Decyzja ws. ustroju Warszawy należy do mieszkańców"

Klub PiS złożył do laski marszałkowskiej projekt ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy. Projekt przewiduje, że obejmie ono swym zasięgiem 33 gminy, w tym gminę Warszawa oraz 32 samorządy leżące wokół stolicy. – Temat jest dyskutowany, sprowadza się do pytania, w jaki sposób tak ułożyć relacje między Warszawą a gminami ościennymi, żeby jedni i drudzy korzystali – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Krzysztof Łapiński z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Łapiński Warszawa PiS aglomeracja warszawska