Polskie Radio
Section05
Kukiz'15

„Za pieniędzmi dla lekarzy powinien iść interes państwa”

Do 2025 roku nakłady na służbę zdrowia mają wzrosnąć do 6 procent PKB. Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy w tej sprawie - poinformował minister Henryk Kowalczyk - szef Komitetu Stałego. Lekarze rezydenci nie są zadowoleni z propozycji rządu. O ich proteście i propozycji Ministerstwa Zdrowia mówili w audycji Rozmowa PR24 Urszula Pasławska (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Adam Andruszkiewicz (Kukiz’15).
Zobacz więcej na temat:  pkb Ministerstwo Zdrowia lekarz Konstanty Radziwiłł Kukiz'15 PSL

"Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji"

– Hanna Gronkiewicz-Waltz przekracza wszystkie możliwe granice; powinna podać się do dymisji (…) – mówił w Rozmowie Polskiego Radia 24 Marek Jakubiak, poseł Kukiz’15. W środę komisja weryfikacyjna zajmowała się sprawą reprywatyzacji kamienicy przy ul. Nowogrodzkiej 6A, a prezydent stolicy po raz kolejny nie stawiła się na wezwanie organu. W PR24 również komentarz członków komisji – Sebastiana Kalety, Łukasza Kondratki i Roberta Kropiwnickiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz dzika reprywatyzacja reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna Marek Jakubiak Sebastian Kaleta Kukiz'15

"Hanna Gronkiewicz-Waltz jest to winna wyborcom"

– Hanna Gronkiewicz-Waltz nie została wybrana urząd prezydenta Warszawy przez PO ani przez PiS, a przez mieszkańców miasta. Teraz warszawiacy mogą na własne oczy zobaczyć, jak ich okradano w kontekście reprywatyzacji – mówiła w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Hanna Gronkiewicz-Waltz Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja Warszawa Kraków Kukiz'15

"Śmierć Popiełuszki to jeden z mitów założycielskich III RP"

- Komisję śledczą powołuje się w sytuacji, kiedy organy państwa zawodzą. Ten przykład jest najlepszym tego dowodem - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz'15. Tomasz Rzymkowski zapewnił, że podtrzymuje zamiar złożenia projektu uchwały o powołaniu komisji śledczej w sprawie wyjaśnienia śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Popiełuszko PRL komunizm komisja śledcza Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski POLSKA