Polskie Radio
Section05
Łódź

Expo 2022 w Łodzi? Organizatorzy kończą wizytę w Polsce

W piątek kończy wizytę w Polsce delegacja Międzynarodowego Biura Wystaw, która ma potwierdzić gotowość Łodzi do organizacji wystawy Expo 2022. We wtorek w Warszawie przedstawiciele BIE spotkali się z premier Beatą Szydło i marszałkami Sejmu i Senatu Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim. W środę goście z Paryża udali się pociągiem do Łodzi z wicepremierem i ministrem kultury prof. Piotrem Glińskim. 
Zobacz więcej na temat:  wystawa Łódź

„Czarownice z Salem” na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi

Dramat Artura Millera przedstawia społeczność miasteczka Salem, gdzie w 1692 roku odbyły się procesy i egzekucje rzekomych czarownic. Wielokrotnie wystawiany spektakl pokazuje, jak błahe wydarzenie uruchamia spiralę oskarżeń. Po „Czarownice z Salem” sięgnął również reżyser Mariusz Grzegorzek, a jego adaptacja miała premierę 1 kwietnia w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Salem Łódź Agnieszka Więdłocha

"Niemapy" polskich miast. Spacer bez adresów i ulic

"Niemapa" to seria ilustrowanych przewodników po mieście dla rodzin, a ich twórczyniami i pomysłodawczyniami są Asia Studzińska i Małgosia Żmijska. Za stronę graficzną zaś odpowiada studio Ładne Halo. - "Niemapa" powstała z nudów, gdy byłyśmy w ciąży - zdradzała w Czwórce Asia Studzińska.     
Zobacz więcej na temat:  Czwórka przewodnik miasto POLSKA KSIĄŻKA Katarzyna Dydo Poznań Łódź książki dla dzieci dzieci hobby