Polskie Radio
Section05
Łódź

Warsztat Formy Filmowej. Niepokorni filmowcy z Łodzi

- Już jako absolwenci w '73 roku zorganizowaliśmy bardzo ciekawą inicjatywę w Muzeum Sztuki w Łodzi. Mieliśmy profesjonalny wóz transmisyjny ze szkoły filmowej, który w tym samym czasie obsługiwał trzy transmisje z ulicy, warsztatu stolarskiego i rodzinnego domu – opowiadał w Dwójce Józef Robakowski, jeden z założycieli awangardowej grupy artystycznej działającej przy Szkole Filmowej w Łodzi.
Zobacz więcej na temat:  film polski kino Łódź Michał Nowak

Ile wziąłeś za skórę? Afera "łowców skór"

- Początkowo wpadliśmy na przypadki opóźniania wyjazdów do pacjentów po to, by zespół ratownictwa mógł przyjechać już do zmarłego. Następnie odkryliśmy, że niektórzy pracownicy pogotowia uśmiercali pacjentów pavulonem. Podawano go, by zwiększyć pulę sprzedanych zakładom pogrzebowym informacji o zgonach – wspominał w programie Kulisy Spraw dziennikarz śledczy Tomasz Patora. Gość Polskiego Radia 24 był współautorem słynnego artykułu, który ukazał się na łamach Gazety Wyborczej 23 stycznia 2002 roku.
Zobacz więcej na temat:  pogotowie ratunkowe Łódź przestępczość

Radio Łódź uczci pamięć kompozytora Henryka Debicha

Uroczyste odsłonięcie nowej nazwy ulicy oraz wmurowanie na budynku siedziby Radia Łódź tablicy upamiętniającej wieloletniego dyrygenta Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi zaplanowano w rocznicę jego 96. urodzin. W grudniu ubiegłego roku - po wniosku radiowców - na zmianę fragmentu nazwy dotychczasowej ul. Krzywickiego zgodę wyrazili łódzcy radni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łódź Polskie Radio Henryk Debich

Na scenie: "Brancz" Juliusza Machulskiego

Czy współcześni ludzie potrafią ze sobą rozmawiać? Czy są w stanie we właściwy sposób się zrozumieć? Czy umieją okazywać uczucia i przyznać się do błędów? Na te pytania stara się odpowiedzieć spektakl "Brancz", który wystawiany jest na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi. O szczegółach przedstawienia mówiły w audycji "Na scenie" Barbara Połomska, aktorka, oraz Ewa Pilawska, dyrektor teatru.
Zobacz więcej na temat:  Łódź Juliusz Machulski aktor aktorzy reżyser