Polskie Radio
Section05
Lwów

25-lecie Polskiego Radia Lwów

Podtrzymywanie polskiej kultury i kultywowanie przedwojennych tradycji - to główne cele działania Polskiego Radia Lwów. We Lwowie trwają uroczystości 25-lecia polskiej rozgłośni, która nawiązuje do przedwojennych tradycji Polskiego Radia Lwów. Działało ono od 1930 roku, do 23 września 1939 roku, kiedy w wyniku agresji Związku Radzieckiego na Polskę i zajęcia Lwowa przez Armię Czerwoną zostało zlikwidowane. W PR24 obchody relacjonował Witold Banach (IAR). 
Zobacz więcej na temat:  Lwów Ukraina media

Polskie Termopile. 97. rocznica bitwy pod Zadwórzem

W sobotę w Zadwórzu, koło Lwowa, odbędą się uroczystości upamiętniające bohaterów bitwy sprzed 97-miu lat. 17 sierpnia 1920 roku polscy młodzi ochotnicy stoczyli heroiczny bój z przeważającymi siłami bolszewików. Do Zadwórza udadzą się delegacje środowisk kresowych z Podkarpacia i innych zakątków Polski. O szczegółach w Polskim Radiu 24 mówił Stanisław Szarzyński, prezes Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów.
Zobacz więcej na temat:  1920 Lwów wojna 1920 wojna polsko-bolszewicka

"Ostra Brama i Cmentarz Orląt nie są symbolami rewizjonizmu"

MSZ Ukrainy uznało za "nieprzyjazny krok" umieszczenie w projektowanym przez MSWiA nowym polskim paszporcie grafiki z motywem Cmentarza Orląt Lwowskich i wręczyło ambasadorowi Polski w Kijowie Janowi Piekło notę dyplomatyczną w tej sprawie. - Nie wszystko co robimy w Polsce musi się wszystkim podobać – powiedział w Polskim Radiu 24 europeista prof. Piotr Wawrzyk z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Lwów Wilno Litwa MSWiA Piotr Wawrzyk