Polskie Radio
Section05
Marek Jakubiak

Czy Polakom potrzebny jest łatwiejszy dostęp do broni?

Sejm zajął się projektem noweli ustawy o broni i amunicji przygotowanej przez grupę posłów Kukiz'15. - Polacy mają prawo do tego, by decydować o tym, w jaki sposób będą się bronić przed agresją - tłumaczył w radiowej Trójce Marek Jakubiak reprezentujący wnioskodawców. - Nam nie jest to potrzebne, badania pokazują, że to nie zwiększa bezpieczeństwa - ripostował Paweł Pudłowski z Nowoczesnej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Nowoczesna reformy Marek Jakubiak Kukiz'15 broń

Wyłudzenia VAT. Czy komisja śledcza jest potrzebna?

Posłowie Kukiz '15 złożyli projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej do zbadania prawidłowości działań organów publicznych, celem zapobieżenia zaniżonym wpływom do budżetu państwa z podatku VAT i podatku akcyzowego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka vat Kuba Strzyczkowski Kukiz'15 Marek Jakubiak Witold Modzelewski Janusz Cichoń Adam Abramowicz Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Nowoczesna Paulina Hennig-Kloska

Wyłudzenia VAT. "Politycy i urzędnicy się nie wymigają"

- W komisji ds. VAT chodzi o to, by zbadać dlaczego urzędnicy, którzy biorą ciężkie pieniądze, nie reagowali. Ich grzech zaniechania to przestępstwo, które Polskę kosztowały setki miliardów złotych. Chciałbym, żeby komisja składała się z ludzi, którzy mają pojęcie o gospodarce, czyli posłów-przedsiębiorców – mówił w audycji 24 Pytania Marek Jakubiak z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz’15 Marek Jakubiak vat podatek VAT komisja śledcza Sejm przestępczość gospodarcza

Spór o sądy. Co zmieni spotkanie szefa PiS i prezydenta?

Prezydent rozmawiał w piątek z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Spotkanie to rozpoczęło cykl konsultacji w sprawie ustaw, dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości, które głowa państwa ma przedstawić do końca miesiąca. Możliwe konsekwencje tego spotkania omawiali w Jedynce Łukasz Schreiber (PiS), Andrzej Czerwiński (PO) i Marek Jakubiak (Kukiz'15).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA Marek Jakubiak Marek Mądrzejewski Andrzej Czerwiński Łukasz Schreiber Mateusz Morawiecki

"Prezydent Warszawy nie stanęła na wysokości zadania"

– Hanna Gronkiewicz-Waltz, jako prezydent miasta, odpowiada za to, co dzieje się w stolicy. Z politycznego punktu widzenia tej Pani już nie ma – mówił w Rozmowie Polskiego Radia 24 Marek Jakubiak. Poseł Kukiz’15 na naszej antenie komentował sprawę kontrowersji wokół reprywatyzacji w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Hanna Gronkiewicz-Waltz Marek Jakubiak reprywatyzacja Warszawa Komisja Weryfikacyjna POLSKA

Jakubiak o Moody's: a co z produktem narodowym brutto?

- Bardzo mnie cieszy dobry humor rządzących, że Moody’s pokazuje, że przepływy finansowe w Polsce się zwiększają, że PKB rośnie – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" poseł Kukiz’15, który komentował przyznanie premier Beacie Szydło w Forum w Krynicy tytułu człowieka roku m.in. za to jak funkcjonuje polska gospodarka. Dwa dni temu agencja ratingowa Moody's zmieniła prognozę wzrostu naszej gospodarki z 3,2 na 4,3 PKB.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Jakubiak Beata Szydło Kukiz'15 Paweł Lisicki

Czy powstanie komisja śledcza ds. wyłudzeń VAT?

Planowane powstanie komisji śledczej ds. wyłudzeń podatku VAT, a także rozpoczęcie przez Komisję Europejską postępowania przeciwko Polsce o naruszenie unijnego prawa w związku z przyjętą ustawą o sądach powszechnych. Oto główne tematy, jakie skomentowali goście Podsumowania Dnia w Polskim Radiu 24. Ponadto w audycji przegląd najważniejszych informacji. 
Zobacz więcej na temat:  komisja śledcza vat Marek Jakubiak Komisja Europejska przestępczość gospodarcza Kukiz’15 Platforma Obywatelska PSL