Polskie Radio
Section05
Mateusz Morawiecki

Polska rezygnuje z miliardów linii kredytowej MFW

„Rezygnujemy z 9,2 mld dolarów linii kredytowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego” - poinformował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Jak dodał, „Polska gospodarka jest w tak dobrej sytuacji, że możemy to zrobić”. Decyzję wicepremiera komentowali w audycji Rządy Pieniądza ekonomista Marek Zuber, Kazimierz Krupa (Drawbridge) i Jarosław Nowak (Mr Target).
Zobacz więcej na temat:  dolary pieniądze finanse publiczne finansowanie kredytu Mateusz Morawiecki Ministerstwo Rozwoju

"Polska jest krajem zaliczanym do rozwiniętych"

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zakończył wizytę w Waszyngtonie, gdzie brał udział w jesiennym szczycie Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego. Efektem podróży jest m.in. nowa amerykańska inwestycja w Polsce oraz decyzja o zakończeniu korzystania przez nasz kraj z nadzwyczajnych zabezpieczeń kredytowych Funduszu Walutowego. Efekty wizyty w USA wicepremier Morawiecki przedstawił w rozmowie z korespondentem Polskiego Radia Markiem Wałkuskim.
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska Mateusz Morawiecki Ministerstwo Rozwoju USA

Wicepremier Morawiecki w USA. Efekty wizyty

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki zakończył w sobotę trzydniową wizytę w USA, podczas której odwiedził Chicago oraz Waszyngton, gdzie reprezentował Polskę na jesiennej sesji Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego. O wizycie wicepremiera Morawieckiego mówił w audycji Gorący Temat dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki USA

Morawiecki: Guardian Glass otworzy w Polsce drugą fabrykę

Jeden z największych producentów szkła na świecie, po raz kolejny wybrał Polskę. Amerykańska firma Guardian Glass otworzy w naszym kraju drugą fabrykę. Przebywający w Waszyngtonie wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki w rozmowie z Polskim Radiem poinformował, że nowy zakład powstanie w Częstochowie, w pobliżu już istniejącego.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki USA inwestycje zagraniczne inwestycje Marek Wałkuski LOT

Mateusz Morawiecki do Polonii w USA: wracajcie do kraju

Spotkania z biznesmenami oraz przedstawicielami administracji amerykańskiej - to główne punkty wizyty wicepremiera, ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego w Stanach Zjednoczonych. Potrwa ona do soboty, a obejmuje pobyt w Chicago, Waszyngtonie i Nowym Jorku. W PR24 o wizycie wicepremiera w USA opowiadał amerykański korespondent Polskiego Radia Jan Pachlowski.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki USA Polonia w USA Polonia Jan Pachlowski